UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Coś dla ciała i ducha

„Nie ważne, ile posiadam, zawsze znajdę coś, czym zdołam się podzielić z innymi” - pod takim hasłem odbył się wczoraj (28 marca) w sali kameralnej CKiWM ,,Światowid” wykład o idei Kalos Kagathos. Wykład na który przyszło około 50 osób poprowadził jeden z gorących propagatorów tej idei Bogusław Tołwiński.

Przypomnijmy, Kalos Kagathos był to ideał arystokratycznego wychowania w starożytnej Grecji, według którego człowiek odznaczał się pełnią zalet duszy i ciała, a także poświęcał się bezinteresownie dla swojego kraju i społeczeństwa.
     Spotkanie z Bogusławem Tołwińskim relacjonuje Monika Stando ze Światowida.
     -W obecnym rozumieniu filozofia Kalos Kagathos opiera się na zrozumieniu i zastosowaniu nierozerwalnej równowagi i współzależności pomiędzy tym, jak i o czym myślimy, z tym, co jemy, oraz w jaki sposób dbamy o naszą sprawność fizyczną. Zaniedbania w zakresie tych trzech składowych - odżywiania, ruchu oraz duchowości - lub brak równowagi między nimi stanowią główną przyczynę braku zdrowia lub osobistych życiowych niepowodzeń - mówi Bogusław Tołwiński.
     Wykład składał się z trzech części. Pierwsza z nich dotyczyła prawidłowego odżywiana, druga - sprawności fizycznej, trzecia natomiast traktowała o duchowości. Prelegent zaproponował zgromadzonej publiczność różne formy spędzania wolnego czasu, które polegają na wykonywaniu ćwiczeń fizycznych, spacerach, spotkaniach z przyjaciółmi, czytaniu literatury, udziale w dyskusjach o filozofii a także warsztatach rozwoju osobistego, podczas, których uczestnicy realizują się w różnych dziedzinach. Bogusław Tołwiński przedstawił także słuchaczom negatywne skutki złych nawyków żywieniowych, które są przyczyną wielu chorób. Wykład zakończył się słowami Paulo Coelho: ,,Kiedy musisz podjąć ważną decyzję, najlepiej zawierzyć intuicji, ponieważ rozum zwykle oddala nas od spełnienia marzeń, przekonując, że jeszcze nie nadeszła odpowiednia chwila. Rozum bowiem boi się klęski”.
     Wszyscy chętni, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o filozofii Kalos Kagathos, będą mogli już wkrótce wziąć udział w warsztatach rozwoju osobistego (o terminie poinformujemy).
     

 

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama