UWAGA!

Cukier stop! Aktywność start!

 
Elbląg, Cukier stop! Aktywność start!
fot. nadesłana

Pod taką nazwą ruszył pierwszy projekt realizowany przez klasę Kalos Kagathos prowadzoną przez Bogusława Tołwińskiego w Szkole Podstawowej nr 16.

W ramach odbył się apel połączony z wykładem na temat szkodliwości białego cukru, który znajduje się w bardzo wielu produktach spożywanych przez dzieci. Poinformowano również o chorobach związanych z nadmiernym spożyciem cukru, o statystykach otyłości na świecie i w Polsce oraz o ilości kilometrów, które trzeba pokonać, aby „spalić” np. porcję frytek lub pączka.
       - Podjęliśmy wyzwanie wstrzymania się ze spożyciem cukru i większości produktów, w których on występuje przez trzy kolejne dni, licząc od poniedziałku w południe. Ponadto we wtorek, środę i czwartek organizujemy Jump-Apele, w czasie, których „palimy” kalorie, wykonując przez 10 minut różnorodne podskoki przy muzyce. Każdy uczeń otrzymał też specjalną kartę uczestnictwa, na której on i jego rodzice codziennie potwierdzają podpisem niespożywanie cukru. W czwartek (3 grudnia) o 11.40 planujemy zakończyć akcję omówieniem pozytywnych skutków rezygnacji z cukru oraz losowaniem nagród wśród uczestników projektu - relacjonuje Bogusław Tołwiński.
       - Najważniejsze, że dzieci usłyszały wiele nowych informacji o szkodliwości białego cukru, popracowały fizycznie nad spalaniem kalorii oraz zaczęły dostrzegać problem i o nim rozmawiać – dodaje nauczyciel. - Wierzę, że nasi uczniowie długo będą pamiętać to wydarzenie.
       Planujemy zorganizować kolejne akcje, w których poruszymy ogólne zagadnienia zasad zdrowego żywienia, otyłości, ale i anoreksji, obniżającego się poziomu sprawności fizycznej, a także zajmiemy się zanikającą kulturą osobistą i rozwijaniem wszelkich pasji.
      
      
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama