UWAGA!

Cygańska podróż. Zrozumieć inność

 Elbląg, Cygańska podróż. Zrozumieć inność
fot. nadesłana

Dziś prawdziwych cyganów już nie ma … Kto tak myśli jest w wielkim błędzie. Kolorowe cygańskie wozy wypełnione po brzegi pięknymi cygankami zagościły w elbląskim parku Bażantarnia.

Leśna polana wyglądała jak cygański tabor - śpiew, taniec, kolorowe chusty, wozy, namioty… to wszystko można było zobaczyć i usłyszeć 13 czerwca na spotkaniu integracyjnym uczniów elbląskich placówek oświatowych.
       Uczniowie od kilku miesięcy brali czynny udział w warsztatach edukacyjno-artystycznych w ramach następujących zagadnień tematycznych: romskie imiona, obyczaje i stroje, cygańskie wozy, talizmany, wróżbiarstwo, cygańska apteczka, romskie przysłowia. Warsztaty prowadzili romscy trenerzy, kulturoznawcy i eksperci. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, a uczestnicy chętnie brali w nich udział. Dużym zainteresowaniem okazało się przygotowanie apteczki romskiej oraz tańce w strojach romskich. Jest to jeden z wielu przykładów integracji społeczności romskiej z polską w Elblągu.
       Organizatorzy: Integracyjna Romska Świetlica Rodzinna w Elblągu działająca przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym Nr 2 im. Janusza Korczaka w Elblągu.
       Zobacz zdjęcia.
      
      
      
      
      
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama