UWAGA!

Czad nie musi zabijać

 Elbląg, Czad nie musi zabijać

Rozpoczął się sezon grzewczy 2010/11. W tym czasie nasilają się przypadki zatrucia osób tlenkiem węgla (czadem). Przyczyny tragedii są zazwyczaj podobne: zaniedbanie, niewiedza, niewłaściwe korzystanie z urządzeń grzewczych, wadliwa instalacja odprowadzania spalin. W dniach 12-13 października pod specjalnym darmowym numerem telefonu będzie można uzyskać informacje na temat zasad właściwego eksploatowania urządzeń grzewczych w okresie zimowym.

Podczas ubiegłorocznej akcji prowadzonej w czasie sezonu grzewczego nikt nie zatruł się śmiertelnie czadem. Jednak ponad 30 osób na Warmii i Mazurach podtruło się tlenkiem węgla.
       Wojewoda Warmińsko-Mazurski Marian Podziewski apeluje do mieszkańców regionu, o bezpieczne postępowanie z urządzeniami grzewczymi, by uniknąć zaczadzenia. O tym, jak postępować by nie doszło do zatrucia czadem, o zasadach właściwego eksploatowania urządzeń grzewczych w okresie zimowym będzie można dowiedzieć się we wtorek i środę (12 i 13 października) w godzinach 9 – 15 pod specjalnym darmowym numerem telefonu 800-606-646.
       Jak ustrzec się przed niebezpieczeństwem będą informować dyżurujący specjaliści z: Warmińsko-Mazurskiej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Olsztynie, Spółdzielni Kominiarz w Olsztynie, Oddziału Zakładu Gazowniczego w Olsztynie.
       Wzorem lat ubiegłych rozpowszechniane będą w województwie warmińsko-mazurskim m.in. poprzez Spółdzielnię Kominiarz w Olsztynie, Straż Pożarną oraz władze samorządowe ulotki informujące o zagrożeniu jakie może spowodować tlenek węgla. Do akcji włączy się również Kuria Metropolitalna oraz Kuratorium Oświaty.
       Kompendium wiedzy na temat zagrożenia związanego z zatruciem tlenkiem węgla znajduje się na stronie internetowej Komendy Głównej PSP w Warszawie oraz na stronie Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego.
      
      
Biuro Prasowe Wojewody Warmińsko-Mazurskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Urządzenia grzewcze z certyfikatem bezpieczeństwa, z symbolem CE w zastosowaniu zgodnie z instrukcją urządzenia +dobra wentylacja pomieszczenia ogrzewanego to NIGDY nie dojdzie do zaczadzenia. Dobrze jest też w pomieszczeniach tj. łazioenka, kuchnia zainstalować czujniki dymu. Min. w NOMi kosztuja niewiele, a mogą uratowac zycie
Reklama