UWAGA!

Czary mary – nie do wiary!

 Elbląg, O demonach, amuletach, a nawet o szkodliwości lektury książek z cyklu "Harry Potter" mówił egzorcysta, ks. dr Piotr  Towarek
O demonach, amuletach, a nawet o szkodliwości lektury książek z cyklu "Harry Potter" mówił egzorcysta, ks. dr Piotr Towarek (fot. mm)

Wczoraj (12 czerwca) w kościele św. Brata Alberta odbyło się ostatnie już spotkanie, będące częścią trwającego od 9 czerwca cyklu wykładów V Forum Rodziny. Tematem poruszanym podczas tej konferencji były zagrożenia duchowe, a wykład poprowadził egzorcysta, ks. dr Piotr Towarek.

Na konferencji pt: „Czary mary – nie do wiary! Zagrożenia duchowe wokół nas” zgromadzeni mogli dowiedzieć się jakie symbole, według Kościoła, uznawane są za bramy dla diabła i demonów, które z nich mogą prowadzić do opętania oraz czego w naszym codziennym otoczeniu należy unikać. Przede wszystkim są to różnego rodzaju amulety, pierścienie atlantów, pentagramy itp. Poruszony został również temat wróżbiarstwa, bioenergoterapii oraz astrologii. Prowadzący opowiadał, jak sam, będąc na pierwszym roku w seminarium interesował się bioenergoterapią, gdyż pomogła mu na ból nerek. W ukryciu przed duchownymi jeździł do Warszawy, najpierw na zabiegi, a potem zdobywać wiedzę na temat przekazywania uzdrowicielskiej energii. „Miałem nawet inicjację energetyczną” – wspomina. Do drugiego egzaminu w tej dziedzinie nie doszło, gdyż na pytanie „Co zajmuje Twój umysł?” odpowiedział, że Jezus i go wyrzucono. Jak wyznaje, prawdziwe cuda ujrzał w Częstochowie na Jasnej Górze i wtedy też w stu procentach zaufał Bogu.
       Najciekawszym i w pewnym stopniu zaskakującym elementem konferencji była na pewno część poświęcona zagrożeniom, jakie czyhają na dzieci. I tu za przykład wymienione zostały takie lektury, jak: „Harry Potter”, „Saga Zmierzch” oraz inne. Przykłady symboli, jak Hello Kitty, Pokemony oraz innego rodzaju gadżety dla nastolatków i dzieci, które, według Kościoła, sprowadzają na złą drogę. I tu ksiądz dr Piotr Towarek nie szczędził szczegółów pokazując np. zdjęcie wibratora dla nastolatek właśnie z logiem Hello Kitty. Harremu natomiast dostało się za bycie czarnoksiężnikiem.
       - Książka ta naszpikowana jest okultystycznymi zaklęciami oraz symbolami, które występują w Biblii szatana. Z jednej strony Harrego Pottera postrzegać można jako syna dobrych rodziców, który cechuje się ponadprzeciętną wrażliwością. Z drugiej strony jednak jego edukacja polega na doświadczeniach, które spowodowane są cierpieniem oraz często śmiercią – tłumaczy Piotr Towarek.
       Nie mniej kontrowersyjne były wymieniane tytuły książek, które dostępne są w Polsce dla uczniów podstawówek, a w niektórych przypadkach wykorzystywane przez nauczycieli jako pomoc dydaktyczna np.: „Wielka księga siusiaków” czy „Wielka księga cipek”, gdzie wymieniane są sposoby, jak zabawić się ze swoim przyjacielem (tytułowym siusiakiem). Rozwój społeczeństwa idzie w złym kierunku, gdzie starsze, dobre autorytety, zamieniane są na złe i często po prostu brzydkie (tu za przykład posłużyła bajka „Włatcy móch”).
       Prowadzący wielokrotnie przestrzegał przed wprowadzaniem dzieci w ten świat, a rodziców namawiał do czujności wobec ich pociech.
       - Książki lub bajki nacechowane brzydotą, złem, zboczeniami i pornografią nie mogą dobrze wpływać na socjalizację najmłodszych. To właśnie taka symbolika stanowi bramę dla zła, które chce opanować człowieka – podsumował ksiądz dr Piotr Towarek.
       Ksiądz doktor Piotr Towarek jest wykładowcą muzyki kościelnej w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Elbląskiej, wykładowcą liturgiki w Misyjnym Seminarium Duchownym Księży Werbistów w Pieniężnie oraz wykładowca na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim na wydziale teologii. Jest również delegatem Biskupa Elbląskiego do spraw organistów i muzyki kościelnej. Jest również autorem wielu publikacji m.in.: „Egzorcyzm. Historia, liturgia, teologia”, za którą otrzymał nagrodę im. ks. prof. Adama Duraka dla najlepszej publikacji (źródło Wikipedia).
      
mm
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama