[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Czas na rower

 
Elbląg, Przy ul. Kościuszki ma powstać ścieżka rowerowa
Przy ul. Kościuszki ma powstać ścieżka rowerowa (fot. Anna Dembińska)

2,5 kilometra chodników ze ścieżką rowerową planuje wybudować elbląski ratusz. Mają one powstać przy ul. Tadeusza Kościuszki oraz wzdłuż ul. Agrykola obok Stadionu Miejskiego.

600 metrów ciągu pieszo-rowerowego powstanie wzdłuż ul. Agrykola obok Stadionu Miejskiego na odcinku od skrzyżowania ul. Górnośląskiej z ul. Sienkiewicza do ronda im Żołnierzy Wyklętych. Ma on zostać oświetlony, oznakowany oraz dostosowany do istniejącej infrastruktury drogowej.
       Kolejne 460 metrów takiej ścieżki ma zostać zbudowane w ciągu ul. Kościuszki od ronda im. Żołnierzy Wyklętych (obok hali MOS) do skrzyżowania z ul. Wspólną. Dodatkowo zostanie wybudowany chodnik o długości 150 m. Trasa zostanie też oznakowana, będzie również przebudowane oświetlenie.
       Najdłuższy odcinek o długości 1,4 km zostanie wybudowany wzdłuż ulicy Kościuszki od ronda Żołnierzy Wyklętych w kierunku szpitala wojewódzkiego. Dodatkowo zostanie wybudowany przejazd dla rowerów nad Kumielą oraz oświetlenie.
       To dla rowerzystów. Dla posiadaczy samochodów zostaną wybudowane miejsca postojowe w ciągu ul. Agrykola, po stronie cmentarza.
       To jednak na razie pieśń przyszłości. Obecnie ratusz ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej. Ma zostać ona wykonana do końca stycznia przyszłego roku. Otwarcie ofert zaplanowano na 13 września i wtedy też dowiemy się, ile dokumentacja będzie kosztować. Najkorzystniejsza oferta zostanie wybrana na podstawie ceny (60 proc.), doświadczenia projektanta branży drogowej (15 proc.) i doświadczenia całego zespołu projektantów (25 proc.). 
       Sama inwestycja jest planowana na 2020 lub 2021 rok. 
      
SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama