UWAGA!

Teraz ja - Czy herb Elbląga wróci do łask?

 
Elbląg, Czy herb Elbląga wróci do łask?

Wiele emocji wywołało przyjęcie znaku „Elbląg przyspiesza” jako logotypu naszego miasta. Smutno było widzieć ostatnio w materiałach promocyjnych logo „ślimaka” zamiast herbu Elbląga. Dla mnie herb nadal jest największą wartością promocyjną miasta.

W czasie mistrzostw „Euro 2012” ogarnął nas szał gadżetów reklamowych na tę okazję. Myślę, że wiele możemy zyskać, poświęcając tyle samo uwagi corocznie przeprowadzanym wydarzeniom, jak Dni Elbląga czy Elbląskie Święto Chleba. To jedne z imprez przyciągających do nas turystów. Może warto pomyśleć nad wzmocnioną promocją herbu właśnie w tym okresie? Nie ma sensu tworzenie kolejnych dokumentów, wypracowywanie strategii promocji, kiedy sami elblążanie nie mają poczucia tożsamości ze znakiem promocyjnym miasta. Myślę, że dla wielu z nas herb stanowi jego nieodzowną wartość.
       Oczywistym jest, że nie od razu ściągniemy do siebie turystów, inwestorów. Czy nie napawałby dumą sam widok samochodu, gdzieś np. w Krakowie, z herbem Elbląga na lusterkach, tak, jak to było z flagą Polski na „Euro”. Ważne jest jednak, byśmy najpierw sami czuli się silnie związani z miejscem, w którym żyjemy. Uważam, że żadna marka promocyjna nie odda tego bardziej niż herb.
       Z tego, co zauważyłam, elblążanie nie przywiązują zbyt wielkiej wagi do faktu, gdzie się urodzili i wychowali. Mało kto postrzega Elbląg jako swoje miasto rodzinne, z którym nie chciałby się rozstać w przyszłości. Powinniśmy walczyć o renomę i rozwój naszego miasta, by herb, który przetrwał wieki, nie został „zagruzowany” przez pseudo postęp kulturowo-biznesowy.
      
      
konwalia
Liczba publikacji: 6
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
5.6 9 25

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • A mi się podoba "ślimak" Jestem za
 • Z tą ślimaczą hermafrodytą myśli graficznej większość ludzi nic nie będzie się kojarzyć, za to herb ma na tyle mocne odwzorowanie w historii że chociaż części innych polaków od razu powie co to za miasto kryje się za wzorem graficznym. Wydano pieniądze na to, teraz trzeba się przyznać do pomyłki i zwalając błędy na poprzednią ekipę pozbyć się tego dziwactwa.
 • Coto “ ELBLΔ G” ?
 • Też jestem za herbem - to jest prawdziwy znak Elbląga. Na ślimaka i jego przepchnięciem, wydanymi pieniędzmi po prostu spuśćmy zasłonę milczenia i nigdy do tego nie wracajmy. Jego przepchnięcie w śmiesznym internetowym głosowaniu - do tej pory włos się jeży na głowie jak to było zorganizowane. Jestem elblążaninem od urodzenia i od urodzenia towarzyszy mi herb. Nie rozumiem po co zamieniać go na coś innego - podobno nowoczesnego, skoro jego stylistyka jest ponadczasowa? Dużo zależy od nas samych - umieszczajmy herb na samochodach, własnych stronach internetowych, ulotkach, folderach gdzie tylko możemy. Ślimak może jakoś polegnie. I apel do nowego Prezydenta - wróć Pan do herbu Elbląga.
 • Jak umieścić na samochodzie?
 • jestem za
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  0
  kupers(2013-07-13)
 • To dlaczego nie ma herbu Elbląga w teatrze nad wejściem na salę, TYLKO jest herb mazurski????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  1
  elblążaninpyta(2013-07-13)
 • Oby herb jak najszybciej wrócił do łask!!!
 • Ten slimak raczej kojarzy sie z czarna dziura . Prymityny bardziej sie nadaje na parade milosci. W ogole poco ten symbol. Naprawde nie ma juz co zmieniac. Jakas moda na nowoczesnosc . Niech zmodernizuja stare logo . Wprowadza estetyke ? Niz jakies symbole ktore kojarxa sie ze skupem slimakow. Jestem za a nawet przeciw.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  Czytelnik_MOBI_84524(2013-07-13)
 • jjjjj. .Ślimaka!!! Nic nie wnosi!!! I nikt nie wie o co kaman. .; (
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  Krisu1234(2013-07-13)
 • Ślimak niepotrzebne Elblągowi dziecko DKS -śmiechu warte !!!!!
 • " Z tego, co zauważyłam, elblążanie nie przywiązują zbyt wielkiej wagi do faktu, gdzie się urodzili i wychowali. Mało kto postrzega Elbląg jako swoje miasto rodzinne, z którym nie chciałby się rozstać w przyszłości. " to pytałaś chyba tylko wśród gimbusów i nierobów. Ja się zawsze i wszędzie afiszuje i szczycę tym, że jestem z Elbląga! Nie zamierzam opuszczać tego miasta chociaż miałem już kilka propozycji i to całkiem sporych finansowo.
Reklama