UWAGA!

Czy leci z nami pilot?

 

Dzięki uprzejmości 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego, młodzież z Zespołu Szkół Turystyczno-Hotelarskich miała okazję zapoznać się z tajnikami lotnictwa wojskowego.

Uczniowie nowego kierunku, przyszli eksploatatorzy portów i terminali, wraz z opiekunem kierunku zwiedzali lotnisko wojskowe w Królewie Malborskim. Zobaczyli hangary od środka, poznali pracę obsługi technicznej lotniska, mechaników samolotowych, pracę pilotów oraz obowiązki meteorologa i pracownika wieży kontroli lotów. Dzięki uprzejmości majora Dariusza Mazurkiewicza z 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego młodzież mogła zobaczyć, jak rejestruje się loty samolotów.
       Uczniowie mieli okazję poznać od środka MIG 29 – samolot obecnie służący w jednostce oraz samoloty starsze, które kiedyś latały na naszym niebie.
       – Samoloty widziane z bliska, hangar od środka, całe lotnisko „od kuchni” robią na uczniach ogromne wrażenie – przyznaje mgr inż. Aleksandra Lewandowska, opiekun kierunku. – Zawód eksploatatora portów staje się coraz popularniejszy. Mam nadzieję, iż wrażenia po wycieczce zaszczepią w młodym pokoleniu chęć do pracy na lotniskach.
      

 

Młodzież przyznała, że największe wrażenie zrobiła na nich wieża kontrolera i strój pilota samolotów bojowych. Wyprawa do Królewa Malborskiego była doskonałą lekcją praktycznej nauki zawodu.
      
      

Redakcja
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama