UWAGA!

Czy wolontariat ułatwia znalezienie pracy?

Dzieliły się swoją pasją z dziećmi, poświęcały swój czas dla innych w ramach wolontariatu. Dziś mają wymarzoną pracę. Mowa o wolontariuszkach Programu Projektor-wolontariat studencki, które między innymi dzięki wolontariatowi znalazły zatrudnienie.

Małgosia, Emila oraz Ola działają w Projektorze od dwóch lat. Małgosia prowadziła z dziećmi z Braniewa zajęcia pozalekcyjne na temat twórczego myślenia oraz zajęcia teatralne. Dziś pracuje w Braniewskim Centrum Kultury i prowadzi sekcję wspomagającą nieformalny rozwój młodzieży. Emila prowadziła zajęcia z decoupage'u i namówiła wiele swoich koleżanek do udziału w wolontariacie. Obecnie jest Koordynatorką Pracy Wolontariuszy zatrudnioną w ramach projektu jednego z elbląskich stowarzyszeń. Pasją Oli jest gra na bębnach i wszystko co związane z muzyką. Jej umiejętności zostały docenione i Ola prowadzi teraz warsztaty gry na bębnach w Klubie Integracji Społecznej w Morągu.
       W pierwszej kolejności należałoby zadać pytanie:
       Czy wolontariat jest zupełnie bezinteresowny? Czy są jakieś inne poza materialne korzyści, które w późniejszym życiu przekładają się również na zarobki?
       Małgosia: Na pewno jedną z takich korzyści, przydających się później w pracy jest kontakt z drugim człowiekiem. Uczymy się rozmawiać z osobami w różnym wieku, mającymi rozmaite życiowe doświadczenia i widzimy, że na chwilę można zapomnieć o barierach by wspólnie cieszyć się twórczą energią, jaka panuje podczas warsztatów. To też przekłada się na umiejętność komunikowania się z innymi, podnosi własna samoocenę, a doświadczenie w organizowaniu działań projektorowych pozwala też łatwiej organizować swoją pracę zawodową.
       Czy uważasz że udział w Projektorze ułatwił Ci znalezienie pracy?
      
Emila: Myślę, że jak najbardziej. Wolontariat studencki (z resztą nie tylko ten) uczy człowieka jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, umożliwia poznanie nowych ludzi ale także możemy dać się poznać innym. Poprzez wolontariat człowiek również uczy się punktualności, dyscypliny i odpowiedzialności. Działalność społeczna pomaga również stać się osoba godna naśladowania i to chyba jest najpiękniejsze...
       Co zachęciło Cię do działania?
      
Emila: Możliwość dzielenia się pasją z innymi ludźmi, którzy być może jej szukają.
      
       Dziewczyny, pomimo ukończenia studiów dalej działają w ramach wolontariatu, bo same przyznają że sprawia im to dużo satysfakcji i mogą uczestniczyć w ciekawych szkoleniach. W ramach Projektora można działać do roku po ukończeniu studiów.
       Jeśli studiujesz lub niedawno ukończyłeś/aś studia i chciałbyś dzielić się swoją pasją z dziećmi z małych miast i wsi skontaktuj się z regionalnym koordynatorem w Elblągu:
       Aleksandra Ławecka
       Regionalna Koordynatorka Programu
       "PROJEKTOR-wolontariat studencki"
       www.projektor.elblageuropa.pl
       www.projektor.org.pl
       a.lawecka@projektor.org.pl
       tel: 504067978
      
      
Aleksandra Ławecka, regionalna koordynatorka programu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • bez komentarza.
 • Ależ najlepsza praca jest na taxi. Niewiele inwestujesz a jesteś przedsiębiorcą. Kupić auto, kasotaxometr, odbyć kurs i wio. .. .. Niewielkim nakładem można stworzyć stanowisko pracy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  przyszły taxówkarz(2011-10-07)
 • czy to praca na stałe czy zlecenia projektowe?? szczerze obiecujecie później pracęu Was???? ha to ja chcę może być wolontariat a później robota za kasę. Mam ndzieję że solidnie płatna ale zobaczymy. Dam znać za jakiś czas czy to prawda.
 • A w projektorze też pracuje mój kumpel hehehe narazie to on nawet nie skończył liceum. .da sie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  piotrek gaj(2011-10-07)
 • Zapraszam wszystkich bezrobotnych, do zapisania sie na kurs taxi! Trzeba żyć godnie. Jezdzisz kiedy chcesz ile chcesz sam decydujesz o swoim zarobku. Naprawde mi sie udalo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  świeży taxówkarz(2011-10-08)
 • Każdy z Was myśli tylko o dobrach materialnych. To jest żałosne. A pomysł o wolontariacie BEZPŁATNYM uważam za całkiem interesujący :D
 • Zarówno gazownia, elektrownia, czy WPWiK, a tym bardziej w sklepie osiedlowym nie mają jakoś zrozumienia dla mojej pracy jako wolontariuszki, żadaja zaplaty za swoje usługi i towar, zadłużenie rosnie, ale lubię pomagac ludziom i jestem na etapie szukania w miarę zamoznego sponsora, by dalej móc oddawać sie swojej spolecznikowskiej pasji.
 • do wpisu wyżej :) zapisz się do Projektora to i pracę szybko dostaniesz!! i będzie za co płacić rachunki. .żart
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  atomek(2011-10-08)
Reklama