UWAGA!

Czytelniczka: ,,Segregacja odpadów to fikcja”

 Elbląg, Czytelniczka: ,,Segregacja odpadów to fikcja”
(fot. Czytelniczka)

„Ekologia, segregacja to fikcja. Pojemników na plastik i papier jest za mało. Są pełne do wieczora po porannym opróżnieniu. Władze spółdzielni nie reagują na prośby mieszkańców” – napisała do nas jedna z mieszkanek osiedla Nad Jarem. Co na to władze spółdzielni?

Śmieci wylewają się z kontenerów. Mało które znajdują się w odpowiednim pojemniku, stwarzając dodatkową pracę ludziom je segregującym. Wiele worków, kartonów, siatek leży przed kontenerami… Panuje duży bałagan. To wszystko na zdjęciach udokumentowała jedna z czytelniczek, która zwróciła się do naszej redakcji z interwencją w tej sprawie.

- Tak wyglądają śmietniki należące do Spółdzielni Mieszkaniowej Nad Jarem, po każdym dniu ustawowo wolnym od pracy – pisze czytelniczka – Ekologia, segregacja to fikcja. Pojemników na plastik i papier jest za mało - są pełne do wieczora po porannym opróżnieniu. Władze Spółdzielni nie reagują na prośby mieszkańców – twierdzi.

Co na to władze Spółdzielni Mieszkaniowej Nad Jarem? W mailu, który wysłaliśmy do spółdzielni,

pytaliśmy m. in. o liczbę i częstotliwość składanych skarg przez mieszkańców w sprawie odpadów, o to, kto jest odpowiedzialny za utrzymywanie porządku i o to, jakie są pomysły mają władze spółdzielni na poprawę sytuacji.

- Utrzymanie porządku w obudowach śmietnikowych należy do administratora osiedla. W przypadku przepełnienia pojemników, szczególnie w dniach wolnych, utrzymanie właściwego porządku w obudowach śmietnikowych i ich okolicy staje się problemem. Przyczyniają się do tego również osoby niewłaściwie wyrzucające śmieci (nie zawsze będące mieszkańcami osiedla) jak i osoby bezdomne oraz poszukujące surowców wtórnych. Zamykanie altanek śmietnikowych na klucz, funkcjonujące wcześniej na osiedlu, powodowało notoryczną dewastację zamków i notoryczne wyrzucanie lub pozostawianie części odpadów poza obudowami śmietnikowymi – czytamy w odpowiedzi nadesłanej przez zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej Nad Jarem.

  Elbląg, Czytelniczka: ,,Segregacja odpadów to fikcja”
(fot. Czytelniczka)

Jak twierdzą przedstawiciele SM Nad Jarem, problem przepełnionych kontenerów pojawia się najczęściej w okresach świątecznych i tzw. długich weekendów, w trakcie których firmy zewnętrzne zmniejszają częstotliwość wywozu śmieci.

Władze spółdzielni dodają, że gdy za transport komunalny odpowiadał administrator, problemy pojawiały się sporadycznie, a wywozy odpadów wykonywane były częściej. Twierdzą też, że poinformowały mieszkańców o tym, jak prawidłowo segregować odpady.

- W celu ułatwienia segregacji odpadów na altankach zamieszczono tablice ze wskazówkami. Na stronie internetowej administratora osiedla umieszczono również informacje na temat prawidłowej segregacji odpadów – informuje zarząd SM Nad Jarem.

Aneta Malinowska

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Bo powszechny Polak to fikcja - taki Polak dąży do samozagłady.
 • Teraz to wszyscy są eko i chcą zmniejszać zużycie plastyku i toreb foliowych. Są już nawet łyżki z papieru. Ale kiedy piesek zrobi kupkę na trawniku to ma być ona sprzątnięta do foliowego woreczka który rozkłada się przez kilkadziesiąt lat. Oczywiście jak piesek zrobi kupkę na trawniku to trzeba sprzątnąć ale z trawnika gdzie ta kupka robi jako nawóz i rozłoży się w ciągu dwóch tygodni.
 • Pojemniki na plastik i makulaturę powinny być dużo większe. Mieszkańcy głównie pchają tam kartony po zakupionych meblach lub sprzęcie AGD, łącznie ze styropianem.
 • Gronowo Elbląskie to samo. .. 2 tygodnie śmieci kolekcjonuję. Smród od śmietnika, a jak przegapisz wywóz śmieci, bo kosza z jakiś względów nie wystawisz to masz miesiąc śmietnik. Szczury już pojawiają się pod śmietnikami. To jest skandal!
 • a co na to towarzysz obywatel prof dr hab inż ?? nowy kolega Jareczka i jego kolesi, czy nowy ład tez obejmuje segregację ?? był przeciwko PyS a potem poszedł z PyS, brawo !!! wyzywał, bluzgał, nienawidził, i Lamapart nowy kolega jareczka i jego kolesi :D wziął 1,5 mln zł z kolesiami od głupców na strajk :D i fajnie, mają rozmach wiedzą jak biznes zrobić, socjalizm dla bogatych kapitalizm dla biednych, nie ma jak układ Pysowsko-Lewy, rąsia rąsie myje, Pysowska Lewica cdn.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  15
  00007(2021-05-20)
 • Jeśli taki Polak potrafi nad jeziorem wywalić wywrotkę śmieci, jak gdzieś zrobi grilla, zostawania wszystko co przywiózł jako śmieci. To taki ktoś ma segregować? To jego honor husarza (świniarza), poniża.
 • "gdzie ta kupka robi jako nawóz i rozłoży się w ciągu dwóch tygodni"- szczególnie mroźną zimą
 • Zapraszam na Józefa Wybickiego "ZAWADA"tam to się dopiero dzieje. .. można się kąpać w wylewających się śmieciach ze smietników.
 • Oczywiście, że ta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  Kat_Na_Idiotów(2021-05-20)
 • Była segregacja śmieci a teraz doszła segregacja sanitarna ludzi. Wypisz wymaluj jak w II wojnie światowej - wtedy też zaczeło się że z tramwajów wyrzucali żydów bo rzekomo roznoszą tyfusa! A skończyło się na komorach gazowych (które też miały być tylko prysznicem. .). A najlepsze że tych z paszportem covid celowo nie będą już na lotniskach testować bo by wyszło na jaw że zaszczepieni i tak są zakażeni. I tacy będą teraz latać po świecie i roznosić wirusa. .. Szykujcie się na kolejną fale na jesień (i gwarantuje Wam że TVN i Polsat zrzuci winę na tych nielicznych którzy odmówili zgody na udział w tej eksperymentalnej terapii genowej)
 • Wroblewski nie radzi sobie z miastem. Proste jak faja bosmana.
 • Przez segregację- czy jest czy nie ilość śmieci się nie zmieni. Duże firmy nadal będą produkowały tony śmieci a my będziemy za nie płacić podwójnie - kupując produkt, a potem go segregując.
Reklama