UWAGA!

Czytelnik: Ulicę wyremontowali, a o pieszych zapomnieli

 Elbląg, Przejście dla pieszych na ul. Piechoty ma pojawić się wiosną, jak zapewnia Zarząd Dróg
Przejście dla pieszych na ul. Piechoty ma pojawić się wiosną, jak zapewnia Zarząd Dróg(fot. Anna Dembińska)

- W 2020 roku została wylana nowa nawierzchnia na ulicy Piechoty. Prace kosztowały 441 tysięcy złotych. Ulicę wyremontowali, ale o pieszych zapomnieli – pisze nasz Czytelnik. Co na to Zarząd Dróg?

- Prace na ulicy Piechoty obejmowały odcinek ok. 290 metrów. Wykonano nową nawierzchnię bitumiczną jezdni, przełożono część nawierzchni jezdni z kostki kamiennej, wykonano nową nawierzchnię chodników i zjazdów z kostki betonowej. I to wszystko za 441 900 złotych. Czego tu może brakować? Przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu Piechoty - Tadeusza Kościuszki - Elizy Orzeszkowej! - napisał do nas pan Michał, jeden z Czytelników. - Piesi muszą przebiegać przez ruchliwe skrzyżowanie w akompaniamencie klaksonów, bo de facto robią to niezgodnie z przepisami ruchu drogowego. Zabrania się przechodzić przez jezdnię w nieoznakowanych miejscu, jeśli odległość od najbliższego przejścia nie przekracza 100 metrów – pisze Czytelnik. - Byłem, sprawdziłem, przekonałem się na własnej skórze, co oznacza być pieszym na tym skrzyżowaniu. Kierowcy przekraczają prędkość w sposób rażący, wyprzedzają na pasach, traktują pieszego jak dziurę na drodze, omijając przechodzącego przez przejście, a przechodzący przez ulicę Piechoty na skrzyżowaniu z ulicą Kościuszki, na którym brak przejścia dla pieszych, muszą się liczyć z tym, że stają się ruchomym celem niektórych kierowców, którzy mają wyraźne predyspozycje do wizyty u specjalisty z dziedziny psychiatrii. Jakie rozwiązanie proponuję? Oznakowanie samego przejścia dla pieszych to jedno, ale trzeba ograniczyć prędkość pojazdów infrastrukturą; mogą to być progi, bo sam znaki drogowe dla kierowców nie znaczy nic – dodaje Czytelnik.

Z interwencją w tej sprawie zwróciliśmy się do Zarządu Dróg.

- Przejście dla pieszych na ul. Piechoty przy skrzyżowaniu z ulicy Kościuszki zostanie wykonane w najbliższym czasie przy okazji odnawiania oznakowania ulic po zimie. Na jezdni pojawią się znaki poziomie, przejście zostanie też odpowiednio oznaczone znakami pionowymi – poinformował nas w imieniu Zarządu Dróg Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

oprac. red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • O ludziska! Właśnie wczoraj to samo powiedziałem do swojej żony jak szliśmy do biedronki! Świetny artykuł! Brawo!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  33
  9
  Strzał w 10tkę(2021-03-02)
 • Rondo na piechoty z Kościuszki? Podpisuje się obiema rękami pod tym!
 • "Kierowcy przekraczają prędkość w sposób rażący, "- stała śpiewka! Droga policjo, gdzie wy operujecie, że wszędzie ta sama sytuacja z przekraczaniem prędkości. Obojętnie czy to miasto albo wieś, wszędzie czyta się te same komentarze o kierowcach lubiących szybką jazdę.
 • @Kierooo - kosciuszki to porazka auta parkuja gdzie popadnie po trawnikach chodnikach i jezdza po przejsciach dla pieszychuzywaja ich jak wjazdy co jest karalne ale nikt z tym nic niezrobi bo taki mamy klimat, nachapac sie i nie byc za nic odpowiedialnym,
 • A co z parkującymi ja chodnikach na ulicy Kościuszki??? Zróbcie porządek z tym spod żabki o tablicach GSZ bo sobie z chodnika zrobił prywatne miejsce parkingowe!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  2
  Gosc9999(2021-03-02)
 • Obecnie przy tym skrzyżowaniu to totalny dramat i porażka, na ul. Piechoty nie dość, że nie ma przejścia dla pieszych to jeszcze zlikwidowali zakaz zatrzymywania się i postoju przy zjeździe z Piechoty. Ale i tak, że jeszcze jakiegoś dzwona nikt chyba nie zaliczył przez taką głupotę, ale cóż teraz mamy takich fachowców w Elblągu, Ci co się znali pojechali za granicę do pracy, dlatego w Elblągu wszędzie takie dno.
 • Mnie najbardziej irytuje że w tym mieście wszystkie pokrywy studzienek robią na środku drogi zamiast przy krawężniku. Niby jedziesz wyremontowaną ulicą, a pod kołami dudnią studzienki jak byś jechał po dziurawej ulicy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24
  1
  ccbhh(2021-03-02)
 • Krulewna Elblonk depresyjne miasto
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  7
  Krulewna(2021-03-02)
 • CZY chodnik na ulicy T kosciuszki to parking a mieszkancy nie mogą otworzyc okna ze wzgledu na spaliny pojazdów wyjezdzajacych i wjezdzajacych na chodnik zgodnie z przepisami ruchu drogowego i wymagane odległosci na chodnikach wszyscy tam parkujacy winni płacic mandatry c o na to nasza policja kasiora jest na chodniku do zabrania. tam powinny byc znaki ZAKAZ POSTOJU by mieszkancy tam zamieszkali mogli zyc jak nalezało, tak tam było kiedyS, teraz nie mozna przejsc przez jezdnie. Pamietam czasy jak tam jezdziły tylko pojazdy konne - były tz bryczki -, . szły pogrzeby ze szpitala na Agry kola cmentarz
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  3
  miesz Kosciuszki(2021-03-02)
 • Czegoś nie rozumiemy. DLACZEGO w innych Miastach remontuja ulice, drogi i powstają obok chodniki, ścieżki rowerowe. A w Elblągu.
 • Ludzie skupili się na ul. Kościuszki a artykuł dotyczył ul. Piechoty. Wracając do sedna na ul. Piechoty powinien być całkowity zakaz postoju po obu stronach bo jezdnia po prostu jest zbyt wąska na to. A lenie którym się nie chce wjechać na podwórko lub podnieść szlaban i wjechać na parkingu powinni słono płacić. Ponadto przejście byłoby wskazane ale ciężko je tam umiejscowienie zgodnie z przepisami bo jest mnóstwo wyjazdów z posesji. Ale może mądre głowy z UM coś wymyślą. Powodzenia.
 • @Kierooo - Dla kogo? Czyżby dla osoby, do której posesji wylano asfalt?
Reklama