UWAGA!

Dbamy i mamy w SP nr 16

 
Elbląg, Dbamy i mamy w SP nr 16
fot. nadesłana

Uczniowie SP nr 16, ich rodzice i opiekunowie oraz wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły włączyli się bardzo aktywnie w akcję „Dbamy i mamy”.

Tegoroczne działania obejmowały udział w ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata pod hasłem„ Turysto! Szanuj Środowisko!”, gdzie uczniowie wyposażeni w rękawice i kamizelki z logo akcji sprzątali teren wokół szkoły. We współpracy z elbląskim PTTK klasa III b wraz z wychowawcą Lidią Janowską porządkowała teren lasu Bażantarnia. Przedstawiciele klas VI pod opieką Andrzeja Zawierowskiego wzięli udział w miejskiej akcji Europejski Dzień bez Samochodu, która polegała na przejeździe po mieście na rowerach.
       Kontynuacją tych działań był zorganizowany 27 września na terenie naszej szkoły Eko-piknik pod hasłem „Dbamy i mamy”, w ramach którego odbyło się wiele konkursów: plastyczny, na eko-wierszyk, sprawdzający wiedzę z zakresu ekologii oraz konkurencje ruchowe.
       Obiecywaliśmy, że w późniejszym terminie podsumujemy nasze działania ekologiczne oraz rozstrzygniemy konkursy, które w ramach tej akcji się odbyły.
       Z tym większą przyjemnością to robimy, ponieważ naszą uroczystą galę uświetnili goście: wiceprezydent Marek Pruszak, kierownik referatu Ochrony Środowiska UM Jolanta Warzecha, dyrektor Zakładu Utylizacji Odpadów Marian Wojtkowski, przedstawicielki jednego z hipermarketów w Elblągu - Agnieszka Ambroży i  Monika Karaźniewicz -Konopko. Ponadto na uroczystości gościliśmy rodziców uczniów SP nr 16, nauczycieli i pracowników szkoły oraz uczestników Eko-pikniku.
       Na początek zaprezentowano program artystyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły, był pokaz tańca towarzyskiego, scenki rodzajowe przedstawiające poszczególne lekcje, na których mogą być propagowane działania ekologiczne, niezwykły pokaz mody proekologicznej. Na zakończenie tej części wyświetlona została prezentacja multimedialna dotycząca akcji „Dbamy i mamy” oraz film z tego wydarzenia. Humory na widowni dopisywały, a wykonawcy otrzymali gromkie brawa.
       Druga część przybrała charakter bardziej oficjalny. Głos zabrał wiceprezydent Marek Pruszak, który z sentymentem wspominał lata swojej pracy w „szesnastce”, pochwalił działania szkoły na gruncie szerzenia postaw proekologicznych w środowisku lokalnym Pogratulował wszystkim uczestnikom Eko- pikniku, organizatorom, w szczególności koordynatorce projektu Marzenie Otłowskiej, zachęcał do dalszych aktywnych działań na rzecz ochrony środowiska oraz życzył wytrwałości w dalszej pracy.
       Kolejnym punktem programu było wręczenie nagród zwycięzcom konkursów w kategoriach:
       najlepszy Eko-wierszyk: I miejsce Julia Przasnyska i Joanna Kowalska z kl. V c, II miejsce Paulina Oberlan z kl. I a, III miejsce Jakub Olesik i Daria Komoń z kl. IV a.
       najpiękniejsza praca plastyczna: I miejsce Wiktoria Brando i Sara Byś z kl. VI a, II miejsce Anna Brodowska i Kornelia Cieślak z kl. VI a.
       Kulminacyjnym punktem gali było losowanie kuponów dla uczestników Eko-pikniku, dokonała tego Monika Karaźniewicz -Konopko. Szczęśliwców było 13, mieli oni możliwość wyboru nagród, których fundatorem oraz pomysłodawcą  jest hipermarket E.Leclerc - współorganizator akcji.
       Galę zakończył występ klasy Vc, która zaprezentowała piosenkę „Planeta”.
       Za przygotowanie uroczystości należą się podziękowania: Marzenie Otłowskiej, Ewie Kotlik, Jolancie Kowalskiej, Marioli Wiśniewskiej , Dorocie Kościńskiej , Małgorzacie Fukacz, Beacie Nowak, Bogusławowi Tołwińskiemu oraz Tomaszowi Samborowi.
       Nie żegnamy się z akcją „Dbamy i mamy”, już dzisiaj zapraszamy na III edycję w roku szkolnym 2015/2016 i wierzymy, że będzie nas jeszcze więcej niż w bieżącym roku. Do zobaczenia!
      
      
Szkoła Podstawowa nr 16
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama