UWAGA!

Diament Dobroci i Serca dla elblążan

 Elbląg, Diament Dobroci i Serca dla elblążan
fot. Urząd Miasta

31 maja roku w Olsztynie odbyła się „VIII Warmińsko-Mazurska konferencja z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego". Podczas spotkania elbląska rodzina zastępcza - Państwa Danuty i Henryka Dróżdż wyróżniona została „Diamentem Dobroci i Serca".

Podczas uroczystości z rąk Pani Jolanty Piotrowskiej, członkini zarządu województwa warmińsko-mazurskiego oraz Katarzyny Koplińskiej, dyrektorki Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej wyróżnione rodziny zastępcze z województwa warmińsko – mazurskiego odebrały statuetki - „Diament Dobroci i Serca".

Jest to wyróżnienie przyznawane co roku rodzinom zastępczym za ich zaangażowanie, cierpliwość i trud włożony w opiekę nad dziećmi przebywającymi w pieczy zastępczej. Przyznane wyróżnienia stanowią wyraz wdzięczności i uznania dla pełnej poświecenia pracy, jaką jest rodzicielstwo zastępcze. Wiele ciepłych słów skierowano również do pracowników systemu pieczy zastępczej, za ich wsparcie i pełną zaangażowania pracę na rzecz rodzin.

Państwo Danuta i Henryk Dróżdż to elbląska rodzina zastępcza, która podczas konferencji została wyróżniona i nagrodzona statuetką „Diamentu Dobroci i Serca".

Państwo Danuta i Henryk Dróżdż od ponad 18 lat są rodziną zastępczą, a od 17 lat zawodową rodziną zastępczą. Do tej pory sprawowali opiekę wobec 37 dzieci w różnym wieku - od noworodków po dzieci w wieku szkolnym oraz z różnymi schorzeniami, niepełnosprawnościami, zaniedbane, pozostawione w szpitalu, wymagającymi szczególnej troski. Nigdy nie odmawiali przyjęcia dziecka pod swoją opiekę.

Pani Danusia gotuje obiady niczym zwycięzca Masterchefa. Pan Henryk z cierpliwością niezłomną pokazuje, jak pachnie skoszona trawa, a jak zwykła ziemia, jakie skrzydła ma mucha i jak daleko skacze żaba. Państwo Dróżdż pokazują - jak można być dzieckiem i mimo ograniczeń poznawać świat. Pokazują – jak można być rodziną zastępczą.

Rodzinie serdecznie gratulujemy!

Organizatorem wydarzenia był Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama