UWAGA!

Dla maturzystów: Darmowe Korepetycje Matematyczne

Ruszyły zapisy na Darmowe Korepetycje Matematyczne. Maturzyści będą mogli w ciągu czterech weekendów powtórzyć najistotniejszy materiał, wymagany podczas egzaminu dojrzałości z matematyki.

Tegoroczna edycja zajęć odbędzie się w czterech miastach Polski: Warszawie, Poznaniu, Katowicach oraz Krakowie. Zajęcia poprowadzą członkowie Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Spotkają się oni z uczniami podczas 16 wykładów zorganizowanych na uczelniach wyższych. Wspólnie opracują zagadnienia takie, jak wielomiany i funkcje wymierne, ciągi liczbowe, funkcje trygonometryczne, stereometria, kombinatoryka i rachunek prawdopodobieństwa. Dla osób, które nie mogą skorzystać z korepetycji, stworzono specjalną aplikację, za pomocą której mogą się oni zmierzyć z 370 zadaniami maturalnymi. Aplikacja znajduje się na stronie www.facebook.com/Kalkulatorypl.
       – To już piąta edycja Darmowych Korepetycji Matematycznych. Co roku obserwujemy wyniki matur z matematyki, dogłębnie je analizujemy i na tej podstawie przygotowywane są materiały na kolejne zajęcia. Staramy się pomóc uczniom osiągnąć jak najwyższy poziom wiedzy i umiejętności tak, by egzamin dojrzałości z matematyki nie stanowił dla nich żadnego problemu. Wykładowcy pokazują, jak zrozumieć pewne zagadnienia i niejako uczą, jak się uczyć – mówi Piotr Tomczak z firmy Casio, pomysłodawca projektu.
       Pierwsze zajęcia rozpoczynają się 16 marca w sobotę równocześnie we wszystkich czterech miastach. Kolejne terminy to: 22 marca – Kraków, 23 marca – Warszawa, Katowice, Poznań, oraz 20 i 27 kwietnia – wszystkie miasta.
       Projekt realizowany jest przy współpracy z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydziałem Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej w Warszawie oraz Wyższą Szkołą Europejską im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie.
       Na Darmowe Korepetycje Matematyczne można zapisać się na tej stronie.
      
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama