UWAGA!

Dlaczego psy szczekają?

Elbląg, Dlaczego psy szczekają?

Media regionalne i ogólnopolskie zajęły się wczoraj sprawą naszego schroniska dla zwierząt, a konkretnie pozwem jednego z elblążan, który żąda od miasta odszkodowania w wysokości 3 tys. zł miesięcznie lub zainstalowania ekranów dźwiękochłonnych wokół schroniska. Powodem są oczywiście szczekające psy.

Mieszkaniec jednego z domów jednorodzinnych w sąsiedztwie schroniska pozwał miasto, bo jest ono właścicielem schroniska.
       Władze miasta odpierają zarzuty: schronisko istnieje od 40 lat, a właściciel kupił działkę, kiedy obiekt już istniał, więc powinien wiedzieć, że w sąsiedztwie są psy.
       Według Agnieszki Wierzbickiej, kierowniczki schroniska, koszt budowy takich ekranów oszacowano na ok. 1,6 mln zł, a wcale nie dają one gwarancji, że będzie ciszej. Rozwiązaniem, choć nie mniej kosztownym, byłoby przeniesienie schroniska w inne miejsce, ale można podejrzewać, że potencjalni sąsiedzi również będą protestować.
       Według opinii powołanego przez sąd biegłego, normy hałasu w rejonie schroniska są przekroczone, natomiast nie są to jednostajne natężenia hałasu.
       Jaką decyzję podejmie sąd? Czy miasto czeka kolejny, niezaplanowany wydatek? Swoją drogą, sprawa może być precedensowa w skali kraju, jeśli budowa domu w sąsiedztwie schroniska dla zwierząt skutkowałaby koniecznością przeniesienia schroniska.
      
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Niech sobie wsadzi stopery do uszu.
 • Zryty, z. .y łeb. Delikatniej nie dałem rady.
 • Nie poważni jesteście? Jeden pies w bloku szczekający pół dnia wystarczająco wku. .ia ucho a teraz wyobraźcie sobie 30 takich psów. Schronisko schroniskiem szkoda psiaków ale wytrzymać się tego na pewno nie da.
 • uśpić wszystkie psy przebywające w schronisku dłuzej niz miesiąc ! ciaso tam i psy tylko cierpią a jeśli ktoś faktycznie zgubi psa to wiadomo ze będzie szukał w schronisku ale napewno nie po miesiącu tylko szybciej. tylko kasa idzie na te psy a i tak nie znajdą domu i do starości męczą się w tym schronisku, a druga sprawa to cennik psów w schronisku jest za wysoki, lepiej kupić psa z ogłoszenia, będzie taniej napewno
 • Co za ludzie. .. stać go na kupno działki a nie stać na stopery? Niech u siebie stłumi ściany. Ludzie serca nie mają.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  51
  5
  Poirytowana(2013-10-17)
 • A może. .. restauracja chińska obok schroniska? Proponuje nazwę :-"Chał, chał, miał". A poważnie to pytanie:czemu właściciel działki, ktoremu schronisko przeszkadza, jest głupi? To w nawiązaniu do tytułu artykułu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  5
  VacekKlocek(2013-10-17)
 • Jak się mu nie podoba to niech spiernicza nikt mu na siłę nie kazał się tam wprowadzać! wprowadził się w okolice schroniska to ponosi tego konsekwencje i tu wyrok może być tylko jeden. Wina tego człowieka i koniec. nachapać się chce!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  58
  2
  MajaMaj(2013-10-17)
 • widziały gały co kupowały, proszę! wymyślił sobie całkiem niezłe źródło dofinansowania
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  47
  2
  cornick(2013-10-17)
 • schronisko było pierwsze, a facet postawił obok dom, to nich ma pretensje do swojego frajerstwa!
 • 3000 zł odszkodowania miesięcznie jak podają media, może i ja obok schroniska postawię dom :)
 • Cholerka, że ja na to nie wpadłem; ) trzeba było kupić działkę obok schroniska, postawić domek albo namiot i miałbym dożywotnią rentę z miasta w wysokości 3 tysi i wypiął bym się na ZUS; )
 • A moim zdaniem - mam nadzieję, że Sąd w Elblągu będzie rozsądny i wyda orzeczenie korzystne dla schroniska, które funkcjonuje w mieście przecież od wielu wielu lat, a nabywca działki panisko niech sam się wypro0wadzi jak mu to przeszkadza !!!!
Reklama