UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dni promocji Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1

Elbląg, Dni promocji Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1

W Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Elblągu trwa gorący okres. Ubiegły tydzień zaowocował kolejnymi spotkaniami, związanymi z promocją naszej placówki. Mieliśmy niewątpliwy zaszczyt gościć pedagogów, psychologów oraz nauczycieli zainteresowanych tematyką kształcenia specjalnego z Elbląga i powiatu.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli Urzędu Miasta, Kuratorium Oświaty i Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. W trakcie spotkania zaprezentowano oryginalne i nowatorskie metody pracy z powodzeniem praktykowane w bezpośrednim kontakcie z podopiecznymi. Wśród form rewalidacji upowszechnianych w Ośrodku wymienić należy EEG Biofeedback, w trakcie spotkania zaprezentowany przez Małgorzatę Sierek, metodę Tomatisa, prowadzoną przez Teresę Jankowską oraz kynoterapię, upowszechnianą w naszym regionie przez Joannę Kijowską-Lasek oraz Annę Hatle.
       EEG Biofeedback jest metodą terapii opartą na wyspecjalizowanej technice komputerowej. Umożliwia trening mózgu w celu poprawienia jego efektywności i uzyskania kontroli nad procesami fizjologicznymi, zachodzącymi w organizmie, zwykle niedostępnymi dla naszej świadomości. Stosując EEG Biofeedback, możemy udoskonalić czynność bioelektryczną mózgu, co w konsekwencji pozytywnie rokuje w leczeniu zaburzeń neurologicznych, psychosomatycznych oraz psychiatrycznych.
       Podstawą metody Tomatisa jest trening słuchowy przeprowadzany za pomocą urządzenia zwanego „elektronicznym uchem”. Stanowią go kolejne sesje słuchania materiału dźwiękowego oraz konsultacje dodatkowe wraz z oceną audio-psycho-fonologiczną. Ta forma rewalidacji znajduje zastosowanie zwłaszcza u osób, u których stwierdzono zaburzenia w zakresie percepcji słuchowej.
       Najmniej upowszechnioną w naszym regionie jest kolejna z metod rewalidacji – kynoterapia. Ta standaryzowana przez Polskie Towarzystwo Kynoterapeutyczne forma terapii z udziałem psa, polega na wzmacnianiu efektywności rozwoju osobowości, edukacji i rehabilitacji. Wspomnieć należy, iż źródłem twórczej motywacji i aktywności do realizacji zamierzonych działań jest pies. Nieocenioną rolę, obok kynoterapeutów w osobie wspomnianych pań, spełniają, zaprzyjaźnione głównie z najmłodszymi, psy: Sabrina (berneński pies pasterski) i Negra (labrador retriever).
       Spotkaniu towarzyszyło także zwiedzanie pomieszczeń lekcyjnych oraz pracowni specjalistycznych, a wśród nich gabinetów logopedii, nowo wyposażonej sali do gimnastyki korekcyjnej oraz sali doświadczania świata.
       Wszystkich chętnych, zainteresowanych naszą ofertą edukacyjną, zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.sosw.elblag.com.pl. Służymy również kompleksową informacją na miejscu, od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15.
      
      
Anna Hatle, OSW nr 1
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama