UWAGA!

Dodatkowe pieniądze na pomoc społeczną

Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży w Elblągu otrzyma od wojewody 91 tys. zł na remont i zakup sprzętu. Marian Podziewski przekaże tę sumę z ponad półmilionowej puli jaką otrzymał na placówki opiekuńcze i wychowawcze.

Prowadzenie placówek opiekuńczo wychowawczych jest zadaniem własnym powiatu i nie jest finansowane z budżetu państwa. Do końca 2010 r. całodobowe placówki są zobowiązane do zakończenia realizacji programów naprawczych, które mają na celu osiągnięcie wymaganych przepisami standardów usług i wychowania oraz uzyskania stałego zezwolenia wojewody na prowadzenie działalności.
       Na realizację tych zadań powiat może otrzymać wsparcie finansowe z budżetu państwa - po warunkiem jednak zadeklarowania minimum 50 proc. udziału środków własnych w całkowitym koszcie zadania. I właśnie na to wsparcie wojewoda Marian Podziewski dodatkowo otrzymał niemal 570 tys. zł z rezerwy celowej.
       Z tej puli: Powiatowy Dom Dziecka we Fromborku - 10 tys. zł., co zapewni 50 proc. potrzeb w zakresie remontu ciągu komunikacyjnego w placówce; Dom dla Dzieci „Orle Gniazdo" w Marwicy (pow. elbląski) - 100 tys. zł na remont placówki i zakup wyposażenia; Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży w Elblągu – dotacja w wysokości 91 tys. zł częściowo zapewni możliwość wykonania remontu placówki i zakup sprzętu; Placówka Rodzinna z Zelkach (pow. giżycki) - 8 tys. zł, które zostaną przeznaczone na remont budynku i zakup wyposażenia; Dom dla Dzieci Towarzystwa Nasz Dom w Mrągowie - 139 tys. zł (pieniądze te w pełni umożliwią wymianę stolarki okiennej i w 50 proc. potrzeby w zakresie bieżących remontów oraz zakupu wyposażenia); Dom Dziecka w Pacółtowie (pow. nowomiejski) - 5 tys. zł, co w połowie zaspokoi potrzeby placówki związane z utworzeniem pomieszczenia do zajęć sportowych i zakup sprzętu; Dom Dziecka w Olecku - 6 tys. zł na zakup sprzętu; Dom Dziecka w Szymonowie - 19,5 tys. zł (pieniądze te zaspokoją w pełni potrzeby placówki w zakresie remontu budynku); Dom Dziecka w Pasymiu – dotacja w wysokości 190 tys. zł. w pełni zaspokoi potrzeby placówki w zakresie adaptacji strychu na salę sportową, rehabilitacyjną i salę zabaw oraz zakup sprzętu.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama