UWAGA!

Doktor od witaminy "M" - posłuchaj!

 
Elbląg, Nagranie zostało zrealizowane w czasie 5. Kongresu Kobiet w Warszawie, przy okazji spotkania pod hasłem Imieniny Michaliny (Wisłockiej oczywiście)...
Nagranie zostało zrealizowane w czasie 5. Kongresu Kobiet w Warszawie, przy okazji spotkania pod hasłem Imieniny Michaliny (Wisłockiej oczywiście)...(fot. AJ)

Była lekarką i najbardziej zasłużoną edukatorką polskiego społeczeństwa w zakresie seksuologii - dziś przypada 92. rocznica urodzin Michaliny Wisłockiej.

Sławę i nie gasnącą mimo upływu lat popularność przyniosły Michalinie Wisłockiej książki. Trylogia: Sztuka kochania, Sztuka kochania w 20 lat później oraz Sztuka kochania: witamina "M" odniosła ogromny sukces, ukazała się w łącznym nakładzie 7 mln egzemplarzy. Autorka tych poradników urodziła się 1 lipca 1921 roku w Łodzi, zmarła 5 lutego 2005 roku w Warszawie. Doktor nauk medycznych, ginekolog, cytolog i seksuolog wiele lat pracowała w poradni zdrowia kobiecego, była współzałożycielką Towarzystwa Świadomego Macierzyństwa, które zajmowało się leczeniem niepłodności i antykoncepcją, kierowała pierwszą w Polsce Poradnią Świadomego Macierzyństwa w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie oraz Pracownią Cytodiagnostyczną Towarzystwa Planowania Rodziny.
       - Choć minęło 37 lat od pierwszego wydania Sztuki kochania, zmieniła się nasza świadomość w sprawach seksu i życia seksualnego, zmieniły się prawa, także te seksualne, to książki Wisłockiej nadal warto czytać - mówi prof. Zbigniew Izdebski, pedagog i seksuolog, przyjaciel Michaliny Wisłockiej. - Są one napisane z ogromną troską i miłością do drugiego człowieka, przez lekarza, specjalistę w zakresie seksuologii, przez osobę, która nie traktowała seksu tylko w kategoriach instrumentalnych, ale patrzyła także na relacje w związku, choć nie było to, jak się to dziś wydaje, spojrzenie z perspektywy feministycznej.
       Posłuchaj radiowej rozmowy Agnieszki Jarzębskiej z portalu eswiatowid.pl.
      
eswiatowid.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama