UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dołącz do Klubu Aktywnej Młodzieży

2018-05-14
Aktualizowany 2018-05-15 06:00
Elbląg, Na zdjęciu inicjatorki powstania Klubu Aktywnej Młodzieży w Elblągu podczas seminarium u Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego, uczennice ZSG Alicja Patok i Julia Nadrowska oaz Urszula Olejniczak.
Na zdjęciu inicjatorki powstania Klubu Aktywnej Młodzieży w Elblągu podczas seminarium u Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego, uczennice ZSG Alicja Patok i Julia Nadrowska oaz Urszula Olejniczak.

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu poszerza swoją ofertę i wspólnie ze stowarzyszeniem „Viva Art” otwiera klub, który ma się stać centrum wsparcia dla realizacji młodzieżowych pomysłów. W klubie młodzi ludzie będą mogli uczestniczyć w darmowych szkoleniach, odnajdywać i rozwijać swoje pasje, a przede wszystkim realizować własne pomysły na przeróżne inicjatywy. Pierwsze spotkanie klubu już 16 maja.

Od wielu lat młodzież może wybierać z różnorodnej oferty zajęć proponowanych przez CSE „Światowid”. Teraz placówka otwiera się na nowe potrzeby młodych ludzi, dając im możliwość tworzenia oferty tego, czym chcieliby się zajmować i w jaki sposób spędzać swój wolny czas. Klub ma być dla nich miejscem, w którym będą mogli się spotkać, by uzyskać pomoc w zaplanowaniu i zrealizowaniu ciekawych inicjatyw, ważnych dla nich samych, ale także pożytecznych dla innych ludzi i naszego miasta. Jak mówi pomysłodawczyni i koordynatorka Klubu, młodzież ma się tu dobrze bawić i sensownie spędzać czas, rozwijając swoje pasje i jednocześnie dając coś innym. - Założenie jest takie, że chcemy skupić wokół „Światowida” młodzież, która będzie mogła skorzystać z darmowych warsztatów, aby rozwinąć swoje umiejętności, zainteresowania i pasje, co później pomoże w realizacji ich własnych pomysłów na ciekawe inicjatywy - wyjaśnia Urszula Olejniczak. - W Klubie Aktywnej Młodzieży, pomożemy im w załatwianiu różnych formalności i ułatwimy zrealizowanie swoich małych lub dużych marzeń. Może zgłosić się do nas ten kto chce na przykład podszlifować swoje umiejętności wokalne, stworzyć z podobnymi sobie grupę, w której będzie mógł śpiewać ulubiony repertuar, albo ten, kto szuka przyjaciół, z którymi wspólnie poprowadzi bloga lub nakręci reportaż albo zorganizuje akcję promującą zdrowe odżywianie lub pomocową dla zwierząt, to są tylko przykłady. W Klubie, dzięki dofinansowaniu projektu ze środków Samorządu Województwa Warmińsko - Mazurskiego młodzież będzie mogła skorzystać z bezpłatnych warsztatów autoprezentacji i tworzenia wizerunku, grafiki komputerowej, przedsiębiorczości, rękodzieła, muzyczno-wokalnych, zdrowego odżywiania. Tę ofertę uzupełni młodzież o swoje własne pomysły.
       Klub da młodzieży możliwość ciekawego spędzenia czasu i własnego rozwoju. Zdobytymi umiejętnościami i zrealizowanymi przez siebie przedsięwzięciami będą mogli pochwalić się w swoim CV. Jak podkreśla koordynatorka - takie doświadczenia są wysoko cenione przez potencjalnych pracodawców, bo rozwijają kompetencje społeczne. Wierzę, że staną się też źródłem osobistej satysfakcji młodzieży, bo pomogą wzmocnić poczucie wartości oraz przekonanie, że ma się wpływ na rzeczywistość.
       Organizatorzy Klubu zapraszają do współpracy profesjonalnych partnerów, firmy, instytucje oraz przedstawicieli różnych zawodów i osoby indywidualne chętne, aby wesprzeć młodzież z Klubu w realizacji ich inicjatyw oraz zachęcają rodziców i wychowawców do wsparcia młodzieży w klubowej aktywności.
       Do działalności Klubu włączyć się może młodzież w wieku 14-19 lat, zamieszkała w Elblągu i okolicach.
       Osoby zainteresowane wstąpieniem do Klubu Aktywnej Młodzieży zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 16 maja 2018 r. (środa) o godz. 16.30 w CSE „Światowid” w Elblągu - scena na II piętrze.
       Wszystkich zainteresowanych, którzy chcą poznać więcej szczegółów proszeni są o kontakt z koordynatorem projektu:
       - e-mail: urszula.olejniczak@swiatowid.elblag.pl
       - telefon: 55 611 20 77
       - osobiście: sekretariat CSE „Światowid” przy Placu K. Jagiellończyka 1 – pokój nr 31, w godz. 8.00 – 16.00
      
AD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama