UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dołącz do Rowerowej sztafety jadącej dookoła świata

 
Elbląg, Dołącz do Rowerowej sztafety jadącej dookoła świata
fot. nadesłana

W najbliższy weekend dojeżdża do Elbląga skautowa sztafeta rowerowa Bike Jamboree. To jej pierwszy przystanek w podróży dookoła świata. Spotkaj się z uczestnikami w sobotę, 27 maja o godz. 17 na Bulwarze Zygmunta Augusta i wystartuj w niedzielę, 28 maja o godz. 10 z placu Katedralnego.

Czym jest Bike Jamboree?
       Bike Jamboree to niecodzienny projekt podróżniczy, w którego organizację angażują się elbląscy harcerze. - Dwa lata temu dotarliśmy z Polski do Japonii na międzynarodowy zlot skautów. Spodobało nam się, dlatego teraz ruszamy jeszcze dalej - opowiada Ania Śledzińska z Fundacji Światowe Jamboree.
       Sztafeta rowerowa rusza z Gdańska w sobotę rano 27 maja. Jedzie przez województwo pomorskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie i lubelskie. Dalej przez Europę Wschodnią, Azję Centralną oraz syberyjskie bezkresy Rosji, kontynuując wyprawę drogami dziewiczej Alaski, północnej Kanady, Stanów Zjednoczonych by znowu znaleźć się w Europie i Gdańsku. W ciągu 2,5 roku rowerzyści z Polski przejadą 35 tys. km w 34 etapach, odwiedzając 21 krajów. Elblążanie na dzień dzisiejszy są uczestnikami już 5 etapów: przez Polskę, Syberię, Alaskę, Meksyk, Stany Zjednoczone - a jeszcze nie wystartowaliśmy!
      
       Po co jedziemy?
       - Naszej sztafety nie traktujemy jako wyczyn sportowy i bicie rekordów. Naszym celem jest promować Polskę oraz skauting jako ciekawy ruch społeczny angażujący młodych, ambitnych i nietuzinkowych ludzi. Wierzymy, że kolejny, XXV międzynarodowy zlot skautów w roku 2023, odbędzie się w Polsce i chcemy pomóc w tym, by właśnie tak się stało - wyjaśnia Śledzińska.
       Bike Jamboree to także historia o przyjaźni i wielkim wysiłku wielu osób – doświadczonych podróżników i ludzi bardzo młodych - by wspólnie zrealizować rowerową podróż dookoła świata. To rzecz o dzieleniu się: pasją, doświadczeniem i inspiracjami do spełniania marzeń. To również historia o współczesnym harcerstwie i uniwersalnym duchu braterstwa oraz wartościach, które są ponad wszelkimi podziałami i granicami geograficznymi.
      
       Co się będzie działo w Elblągu?
       27 maja sztafeta dojeżdża na elbląską starówkę. O godz. 17 będzie można spotkać się z uczestnikami w strefie Chillout podczas I Festiwalu Smaków Food Trucków w Elblągu na Bulwarze Zygmunta Augusta - Zaprezentujemy ideę wyprawy, opowiemy o magii podróżowania i kulisach planowania - zaprasza Ania Śledzińska.
       Wieczorem, po prezentacji, głodni dalszych opowieści, mogą przenieść się razem z uczestnikami sztafety do Harcerskiego Ośrodka Wodnego Bryza. - Zaplanowaliśmy wspólne ognisko przy gitarowych brzmieniach. Będzie można samodzielnie przygotować pożywne batony energetyczne na kolejny dzień wyprawy, wziąć udział w jodze o zachodzie słońca lub obejrzeć wspólnie film o podróżowaniu w specjalnie przygotowanej strefie kinowej - proponuje Karolina Radgowska - koordynatorka elbląskich wydarzeń z Hufca Elbląg ZHP.

 


      
       28 maja o godz. 10 sztafeta rusza w dalszą podróż. Kolejny przystanek jest zaplanowany w Braniewie. - Startujemy z placu Katedralnego na Starym Mieście wspólnie z Miejską Wycieczką Rowerową. Będzie nam miło ruszyć w większym gronie - zachęca Śledzińska. - Ci, którzy zdecydują się do nas dołączyć, będą mieli do wyboru pokonanie krótszego odcinka i powrót wraz z Wycieczką do Elbląga lub kontynuowanie trasy do Braniewa - dodaje.
       Pierwszy Etap Sztafety przez Polskę ma charakter otwarty. Każdego dnia do głównego sześcioosobowego trzonu sztafety dołączają chętne osoby. Szacujemy, że do naszego miasta dojedzie ze sztafetą kilkadziesiąt osób i kolejne tyle dołączy do wspólnego przejazdu kolejnego dnia 28 maja w ramach Miejskiej Wycieczki Rowerowej.
      
       Co jeszcze?

       Jeśli czujesz zew do podróży zobacz, co jeszcze proponują organizatorzy. – Zapraszamy na oficjalny start sztafety na 9.00 na Targ Węglowy do Gdańska oraz na otwarcie wystawy z poprzednich naszych podróży rowerowych dzień wcześniej, 26 maja w Europejskim Centrum Solidarności – zaprasza Ania Śledzińska. Można też dołączyć na dłuższy przejazd z nami przez Polskę albo zostać uczestnikiem któregoś z 34 etapów przez świat – dodaje. Po szczegóły odsyłamy na fb.com/BikeJamboree.
      

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama