UWAGA!

Dolinka nadal bez placu zabaw

 
Elbląg, Ponad rok temu z parku Dolinka zniknął plac zabaw dla dzieci
Ponad rok temu z parku Dolinka zniknął plac zabaw dla dzieci (fot. AD)

Ponad rok temu w parku Dolinka zdemontowane zostały huśtawki, drabinki, słowem - zniknął plac zabaw dla dzieci. Urzędnicy zapewniali, że urządzenia powrócą, ale inne, wyremontowane i przeniesione z parku Modrzewie. Niestety, tam nowy plac zabaw nadal nie może powstać więc używane huśtawki nie mogą zostać podarowane Dolince.

Park Dolinka był pierwszym parkiem w Elblągu, na terenie którego zamontowano urządzenia zabawowe wykonane z drewna. Maluchy z ochotą wdrapywały się na drabinki, pokonywały tor przeszkód, korzystały ze zjeżdżalni czy huśtawek. Do czasu.
       - Z uwagi na duże zużycie elementów w urządzeniach zabawowych zlokalizowanych na terenie placu zabaw w tym parku, podjęto decyzję o demontażu wszystkich urządzeń – informowała nas w maju ubiegłego roku Anna Kulik, wówczas naczelnik Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Elblągu. - W to miejsce zostaną ustawione nowsze urządzenia zabawowe.
       Nowsze, czyli te z parku Modrzewie (po wyremontowaniu i konserwacji). Tam bowiem – jeszcze przed tegorocznymi wakacjami - miał powstać nowoczesny plac zabaw z karuzelą, huśtawką wahadłową itp. Niestety, kolejne przetargi nie wyłoniły wykonawcy placu. Otwarcie ofert 4 sierpnia ujawniło braki w dokumentacji złożonej przez oferentów. Urząd czeka więc na jej uzupełnienie.
       Tak więc w tym roku w parku Dolinka nie powstanie nowy plac zabaw. Póki co, nie będzie go również w parku Modrzewie…
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Rozliczyć dokładnie urzędasów i przeciagnąć mordą po asfalcie
 • rozliczyc z tego A. KULIK. !!!
 • czy to prawda, że w tym miejscu ma powstać AquaPark ? bo może dlatego usunięto plac zabaw
 • Tak, w tym miejscu będzie Aquapark. W tym celu zostanie eksmitowane okoliczne osiedle sztywniackiej elity "Cementarz Agrykola"
 • Nowy stadion też miał powstać na obrzeżach miasta przed wyborami nowaczyka. CH ci w d. .kłamco i obłudniku
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Brodway(2011-08-22)
 • a może niech szanowny UM - zarządzający Parkiem Dolinka zleci zrobienie chociaż podjazdów dla wózków od strony wodospadów czy na wysokości ul. Moniuszki?
 • Ale Wy macie problemy. .. Weźcie sie k-wa nauczcie latać, to Wam podjazdy nie będą potrzebne. A dzieci możecie w kałuże wpakować albo nie wiem. .. przywiązać do kaloryfera i problem z głowy. A UM odpocznie przynajmniej, bo ile można tak ciężko pracować?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Za1nteresowana(2011-08-22)
 • a może pisząc taki artykuł warto zadać sobie trochę trudu i wypytać się co, jak i kiedy będzie robione, a nie wkurzać nas od rana, czego jeszcze w Elblągu nie będzie, a ja chcę być optymistką i dowiedzieć się co będzie, co udało się zrobić, wystarczająco dobija nas pogoda, proszę o garść dobrych informacji, i nie mówcie że takich nie ma, prawda jest taka że oglądalność mediów podnosi się na złych informacjach
 • zbieraj najpierw puszki i butelki do torby a później do wózka będzie lżej
 • To jest granda oszczędzanie na dzieciach i robią to ci co sami nie mieli dzieciństwa-POLITYCY!!!Popatrzmy jaki bajzel jest na samym wejściu do parku mowa o skarpie między rzeczką Kumielą a ul Traugutta chodzi o budynki ZBK, zarośnięte, wstyd. Brak podjazdu na schodach z ul Moniuszki w stronę mostku. Dalej zakaz wprowadzania psów i co łamany każdego dnia a tablice są tylko sami nie widomi. Amfiteatr dla 130 tys miasta ruina KIEDY powiększenie i budowa nowego CISZA. Ostatnią sprawą piękny wodospad zaniedbany i brzegi rzeczki. Dawni mieszkańcy Elbląga dbali obecni mają ten teren w d. .. e nawet basen zamknięty bo syf. Mamy piękne ściany wodospadu którymi KIEDYŚ płynęła woda obecnie tylko ślady po wodzie pozostały. Szukamy miejsc do pokazania a mamy tereny i obiekty tylko ZNISZCZONE ZANIEDBANE TAKI JEST CAŁY ELBLĄG!!!!!
 • Ten akurat Wydział dużo robi w mieście, ale nie umie się promować i pokazywać swoich realizacji, projektów !!!!
 • Podziękujcie panu prezydentowi, są widać większe problemy niż dzieci w elblągu, np stadion dla kiboli
Reklama