UWAGA!

Teraz ja - Domofon na Lotniczej

Elbląg, Domofon - dzięki niemu w klatce nie będzie nieproszonych gości, będzie czyściej i bezpieczniej
Domofon - dzięki niemu w klatce nie będzie nieproszonych gości, będzie czyściej i bezpieczniej (fot. AD)

Mieszkańcy ulicy Lotniczej 49 od przeszło dwóch lat oczekiwali na domofon. Wiadome jest, że dzięki niemu w klatce nie będzie nieproszonych gości, będzie czyściej i bezpieczniej. Niedawno lokatorzy doczekali się. Został założony nowoczesny domofon, jednakże spółdzielnia nie dopilnowała jednego szczegółu.

Jedna z lokatorek tego bloku opowiada o tym, jak to cała wspólnota ubiegała się o domofon. Dwa lata podań i apeli poskutkowały. Domofon jest. Nowoczesny, cyfrowy, z możliwością wprowadzania kodu otwierającego drzwi do klatki. Słuchawki w mieszkaniach również zostały założone.
       Wszystko piękne, ładne, gdyby nie jeden szkopuł.
       ZBK, zarządzający tym blokiem, nie wymienił drzwi klatkowych. Obecne drzwi są stare, poniszczone i, co najważniejsze, zupełnie nieprzystosowane do jakiegokolwiek rodzaju domofonów. Są one otwierane przez zwykłą klamkę. Po co więc domofon, skoro każdy wejdzie, kiedy zechce?
       Cóż. Może zwykłe niedopatrzenie?
       Jedna z lokatorek Lotniczej 49 zadzwoniła do spółdzielni. Wytłumaczyła całą sytuację z domofonem i drzwiami, ale podczas rozmowy usłyszała tylko: „Prosiliście państwo o domofon. Nie o nowe drzwi”.
       Komizm tej sytuacji przekracza wszelkie granice. Ba! Komizm to za mało powiedziane. To jest czysta głupota osób „kompetentnych” we wszelkich kwestiach remontowych w tym rejonie. Czemu lokatorzy muszą być skazani na użeranie się z ludźmi, którzy przychodzą do pracy tylko po to, żeby „odbębnić” swoją dniówkę i nie przejmować się niczym? Czy naprawdę dużo potrzeba, żeby wszystko było zrobione na zadowalającym mieszkańców poziomie? Chyba wystarczą dobre chęci.
       Domofon? Drzwi? To taka błahostka. Ale czemu nikt nie robi z tym absolutnie nic? Po co? Lepiej siedzieć w wygodnym fotelu i nie przejmować się elblążanami.
       Apeluję do odpowiednich organów władzy! Weźcie się do roboty!
      
      
Autor Teraz Ja
Liczba publikacji: 8
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
6.0 6 22

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Haha. Ale fachowcy, widze że w Elblągu czas sie zatrzymał na epoce kamienia łupanego. A tej osobie która powiedziała "chcieliście domofon a nie drzwi" powinna juz dawno polecieć ze stanowiska. Kto ją przyjał do tej roboty? totalne bezmózgowie. Radze najpierw skonczyc podstawówke a później strc sie o jakąs prace. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nazdór BM(2010-05-26)
 • a moim zdaniem Pani urzędnik ma racje. .. .Nie prosili, nie dostali. .a urzędnik logiki w szkole się nie nauczał, za to konkretne działania podejmować - tak. Wszyscy petenci - pamietajmy o tym, pisząc jakąkolwiek prośbę do urzędników - jeżeli będziecie prosili np. o nowe drzwi, nie zapomnijcie wspomniec o klamce. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  incognito(2010-05-26)
 • Komunikacja międzyludzka !!!! tego niestety nie potrafimy dobrze robić.
 • Za kolejne 2 lata wstawią drzwi tak działa WAM
 • Rzeczywiście, tak już jest, żaden urzędnik nie nadstawi karku za obcego petenta, ograniczone zaufanie musi być, skąd mieli wiedzieć że drzwi są stare, przecież urzędnik jest od papierków a nie od ekspertyzy trzeba było się dowiedzieć u kogoś kto wie jak złożyć podanie prawidłowo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nie francja elegancja(2010-05-26)
 • Ludzie ale wy jestescie tepi, jak mogli nie wiedziec?Chyba jakas jest logika w tym że jak jest zakładamy domofon to drzwi musza byc do niego dostowane a nie typowe wrota. Za co im płaca, niech troche wysilą mózg.
 • Świetny motyw do filmu Stanisława Barei
 • Ta kobieta co to powiedziala: „ Prosiliście państwo o domofon. Nie o nowe drzwi” to naprawde szkoda mi jej.
 • na narciarskiej też nie możemy się doczekać na domofon
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  lokator(2010-05-26)
 • logiczne jest tez to że ktoś kto podpisuje papier nie stoi przed tymi drzwiami i nie wie czy drzwi wymieniane były i nikt nie płaci za sprawdzenie tego
 • A ja sie pytam co za głąb pisał ten artykuł??? Spółdzielnia?? ZBK?? Wspólnota?? Teraz w komentach wyłazi WAM - no co jest do diabła??? Jak wspólnota tam jest to wspólnota decyduje co ma byc zrobione - a "urzedniczka" jak wy ją nazywacie tylko to wykona - nie ma decyzji wspólnoty (czyli uchwały) to macie g. .. zrobione. Chcieli domofon a drzwi nie - to maja! Drzwi nie kosztuja 100 PLN - to troche kosztuje a pewnie kasy nie maja bo placa po 0,5 PLN na remonty - uzbierali po 10 latach to sobie zrobili -DOMOFON! drzwi nie chcieli lub nie pozwolili - a mundra najemczyni co placi czynsz ZBK - i nie decyduje we wspolnocie - poleciala do portELu - bo ZBK nie zrobilo! - ZBK nie robi nic w budynku wspolnoty - placi czynsz taki jak ustala wsponota i tyle. To wlasciciele decyduja co zrobia za zebrane pieniadze - juz skonczylo sie "ZBK zrobi" ja place - i wymagam od ZBK - nima!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mieszkaniec wspolnoty dobrej(2010-05-26)
 • aż trudno uwierzyć, że GŁUPOTA LUDZKA JEST TAK WIELKA:) no cóź. .. teraz mieszkańcy feralnego bloku niech czekają DWA LATA NA DRZWI:)))
Reklama