UWAGA!

Teraz ja - Dopalacze a karnawał

 
Elbląg, Dopalacze a karnawał
(fot. AD, archiwum portEl.pl)

Nadchodzi okres zabawy karnawałowej, sylwestra, studniówek. To czas, kiedy młodzi ludzie się bawią, ale również czas, gdy należy zachować najwyższą ostrożność i czujność, gdy nasi podopieczni wybierają się na imprezę.

Środki odurzające są dla młodych ludzi ogromnym zagrożeniem. Niezwykle zatrważający jest przedział wiekowy dzieci, który sięga coraz niższych lat. Nastolatkowie pod wpływem rówieśników czy też bezradności, niewiedzy coraz częściej odurzają się lekami, pseudo-lekami, substancjami chemicznym, które bez problemu można kupić w aptece, znaleźć w łazience czy sklepie chemicznym. Dopalacze niezwykle skutecznie i często nieodwracalnie niszczą delikatne organy młodych ludzi.
       Rodzice, opiekunowie i nauczyciele powinni się zaniepokoić, jeśli młodzież zachowuje się nietypowo, zwykle nieodpowiednio do danej sytuacji, jest zbyt apatyczne lub zbyt pobudzone.
       Pamiętajmy, że dziecko/nastolatek w tak burzliwym okresie swojego życia, jakim jest dorastanie, gdy ma wsparcie u najbliższych, kiedy jest mu wpajane od lat, że jest wartościowym, kochanym i mądrym człowiekiem - nie sięgnie po takie „substancje”! Najczęściej biorą ci, którzy są odepchnięci, słabi, otoczeni ludźmi, którzy pozbawiają ich swojej wartości, nie uczą, krytykują, niszczą, ubliżają (…). Taki „dopalacz” jest czasami jedynym ratunkiem, aby zapomnieć, nie myśleć ect...
       Zdarzają się też przypadki, u najmłodszych dzieci , stosowania w nadmiarze leków na katar, kaszel, które poprawiają nastrój, ale w znacznych ilościach mogą powodować halucynacje, a w skrajnych nawet śmierć.
       Rozmawiajcie ze swoimi dziećmi o wszystkim, my - dorośli - jesteśmy odpowiedzialni za ich postępowanie.
      
PsychologAnnaDudzińska
Liczba publikacji: 1
W tym miesiącu: 0
Ocena Głosów Komentarzy
6.0 6 7

A moim zdaniem...
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Najgorsze jest to że niektórzy policjanci są w to umoczeni i należy ich bezwzględnie odstrzelić
 • "Dopalacze niezwykle skutecznie i często nieodwracalnie niszczą delikatne organy młodych ludzi. " No dobra, Anka podaj kila rzeczy ktore tego nie robią w jakims stopniu.
 • W świecie zwierząt jest selekcja naturalna. .. słabe giną. U ludzi dopalacze i tytoń załatwiają ten temat. U ludzi jest problem taki że za leczenie muszą płacić inni. ..
 • " Środki odurzające są dla młodych ludzi ogromnym zagrożeniem ' bardzo dobry artykuł. ale.... nie bardzo potrzebny , gdyż w swym klipie wybiorczym wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Pan Wojciech Rudnicki z SLD zapewniał ( www.youtube.com że " skutecznie rozwiąże problem z dopalaczami " mało tego , podkreślił to słowami ...." ja nie obiecuję , ja realizuję " A , ponieważ... używa słowa " stworzę " , to wie co mówi , na pewno wie ... Nic innego , nie pozostaje , jak ' wierzyć " Mimo , że ideologia lewicy zupełnie rozmija się z wiarą : ) Ale cóż ....widać, nie zawsze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  pampi-ZAWADA(2015-12-12)
 • Proponuję czytać tekst jako całość - ze zrozumieniem.
 • Bardzo dobry artykuł, przystępny i jasny w przekazie. Jestem mamą i takich tekstów powinno być więcej!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  MartaZ91(2015-12-14)
 • Każdy nauczyciel i rodzic powinien to przeczytać, bez wzgledu na wiek dziecka jakie ma pod opieką.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Nauczycielplonista(2015-12-14)
Reklama