UWAGA!

Dotknij teatru... w szpitalu

 Elbląg, Dotknij teatru... w szpitalu
fot. nadesłana

Koziołek Matołek trafił do szpitala? To prawda, jednak nie jako pacjent, lecz jako gość specjalny dzieci leczonych w Oddziale Pediatrycznym i Niemowlęcym. Jak wiadomo, terapia przez sztukę okazuje się być również bardzo skutecznym lekarstwem.

„Dotnij Teatru” to tytuł ogólnopolskiej akcji zorganizowanej z okazji obchodzonego pod koniec marca Międzynarodowego Dnia Teatru. W ramach akcji podejmowane są dodatkowe działania mające przybliżyć widza do teatru - i teatr do widza. Dlatego teatru można było dotknąć nawet… leżąc w szpitalu.
       Tuż przed Świętami Wielkiej Nocy najmłodszych pacjentów szpitala wojewódzkiego odwiedził aktor Michał Żołyński, odtwórca tytułowej roli w spektaklu „Koziołek Matołek” wystawianym w elbląskim Teatrze im. Aleksandra Sewruka.
       „Koziołek Matołek” grany jest w Elblągu od stycznia. Spektakl jest okazją do fantastycznej zabawy zarówno dla dzieci, ja i dla ich rodziców, którzy też świetnie znają przygody sympatycznego bohatera książeczki autorstwa Kornela Makuszyńskiego, z niezapomnianymi rysunkami Mariana Walentynowicza.
      
      
Anna Kowalska, rzecznik prasowy WSZ w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama