UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Drogi do wolności krzyżują się w Elblągu

 
Elbląg, Drogi do wolności krzyżują się w Elblągu
(fot. nadesłane)

W dniach 20-25 października Zespół Szkół Pijarskich w Elblągu gościł młodzież ze Słowacji i Węgier. Tematem spotkania w Polsce był historyczny i patriotyczny aspekt rozumienia pojęcia wolność.

Podczas pobytu w naszym mieście młodzi ludzie brali udział w konferencjach tematycznych, ale również poznawali „od środka” miasto Elbląg i kulturę regionu. Przy okazji doskonali też swoją znajomość języka angielskiego, bo był to język komunikacji w projekcie. Program wizyty zagranicznych gości obejmował m.in. grę miejską, której celem było poznanie elbląskich zabytków i historycznych miejsc, wyjazd do Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku, a także wiele zabaw integracyjno-dydaktycznych, nawiązujących do głównego tematu projektu oraz tradycji ludowych wszystkich uczestniczących w wymianie państw.
       Współpraca między szkołami partnerskimi w Elblągu, Prievidzy i Kecskemet trwa już dwa lata; grupa uczniów z Zespołu Szkół Pijarskich i miała wcześniej okazję wyjechać do Prievidzy na Słowacji, a wiosną spotkają się w Kecskemet na Węgrzech. Młodzież i organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby czas spędzony w Polsce był dla naszych gości wart zapamiętania.
      
      
Zespół Szkół Pijarskich
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama