UWAGA!

Drogi do wolności krzyżują się w Elblągu

 
Elbląg, Drogi do wolności krzyżują się w Elblągu
(fot. nadesłane)

W dniach 20-25 października Zespół Szkół Pijarskich w Elblągu gościł młodzież ze Słowacji i Węgier. Tematem spotkania w Polsce był historyczny i patriotyczny aspekt rozumienia pojęcia wolność.

Podczas pobytu w naszym mieście młodzi ludzie brali udział w konferencjach tematycznych, ale również poznawali „od środka” miasto Elbląg i kulturę regionu. Przy okazji doskonali też swoją znajomość języka angielskiego, bo był to język komunikacji w projekcie. Program wizyty zagranicznych gości obejmował m.in. grę miejską, której celem było poznanie elbląskich zabytków i historycznych miejsc, wyjazd do Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku, a także wiele zabaw integracyjno-dydaktycznych, nawiązujących do głównego tematu projektu oraz tradycji ludowych wszystkich uczestniczących w wymianie państw.
       Współpraca między szkołami partnerskimi w Elblągu, Prievidzy i Kecskemet trwa już dwa lata; grupa uczniów z Zespołu Szkół Pijarskich i miała wcześniej okazję wyjechać do Prievidzy na Słowacji, a wiosną spotkają się w Kecskemet na Węgrzech. Młodzież i organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby czas spędzony w Polsce był dla naszych gości wart zapamiętania.
      
      
Zespół Szkół Pijarskich
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama