UWAGA!

Drugą Holandią nie jesteśmy

 
Elbląg, Póki co ścieżka ta wygląda tak, niemniej miejsce to jest wciąż terenem budowy
Póki co ścieżka ta wygląda tak, niemniej miejsce to jest wciąż terenem budowy (fot. AD)

I jeszcze długo nie będziemy, bynajmniej nic na to nie wskazuje. W wielu miejscach miasta nie ma również niezbędnego minimum, jakim jest bezpieczna ścieżka rowerowa. Odcinek przy ul. 12 Lutego, prowadzący do skrzyżowania z ulic Teatralnej, Nowowiejskiej i Królewieckiej jest uciążliwy, nie tylko dla kierowców.

Ten, kto chociaż raz jechał tamtędy rowerem wie o czy mowa – początek 12 Lutego sprawia wrażenie, że po ścieżce można jechać, z czasem sytuacja wygląda coraz gorzej: usypane górki piasku, przerwany polbruk, nierówności. Z jednej strony zalążki ścieżek skłaniają do tego, aby z nich korzystać, z drugiej nie wiadomo co może spotkać rower i jego użytkownika na każdym jej metrze.
       – Mimo wszystko to wciąż jest teren budowy i tak należy go traktować. Są również odpowiednie oznaczenia – tłumaczy Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego i dodaje: – Do końca roku ul. 12 Lutego ma być przejezdna, niemniej oddana do użytku zostanie w czerwcu 2014 r. Wykonawca jest również zobowiązany uprzątnąć teren po zakończeniu prac.
      
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • w czerwcu 2014 hehe a przez ten czas zapraszam rowerzystów na ulice
 • bynajmniej i przynajmniej nie występuję zamiennie panie autorze.
 • już tak nie bidujcie. Ze ścieżek rowerowych zainteresowani korzystają tak jak im się podoba. A wygląda to tak, że mimo nakazu jazdy po wyznaczonej części drogi rowerzysta jedzie środkiem pasa, albo nawet pod zakaz jazdy dla jednośladów. No ludzie zaczynamy od siebie bo to nie są wyjątki. Jak będzie trzeba to sam osobiście zbiorę w tydzień parę godzin takich filmików. Poza tym TO JEST NIEUKOŃCZONA INWESTYCJA czytaj PLAC BUDOWY.
 • przypominam wszystkim, jeździmy bez kasków,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  5
  czuwaj(2013-09-12)
 • Artykuł na wyrost wszak sam autor zauważył że to ciągle plac budowy, cóż musimy się uzbroić w cierpliwość i poczekać a dyskusje po raz tysięczny o tym jak to rowerzyści źle jeżdżą i utrudniają życie kierowcom aut i pieszym a piesi rowerzystom i kierowcom aut a kierowcy aut rowerzystom i pieszym. .. to już aaaa nic nie powiem
 • Średnia temperatura stycznia w Holandii wynosi od +1 °C na wschodzie do +3 °C na zachodzie. Średnia temperatura w całej zimie w Polsce to -6 °C a 0 °C. Czas najwyższy aby wreszcie tzw. propagatorzy jazdy na rowerze odrobili lekcje z geografii i zakończą wypisywanie idiotyzmów, że z Polski zrobią rowerową Holandię, bez zmiany klimatu to durna gadaniny idiotów
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  5
  reder(2013-09-12)
 • Inwestycji jeszcze nie skonczyli, a juz za przeproszeniem jakis baran ma pretensje ze mu piasek lezy. Czlowieku skoncza inwestycje i wtedy mniej pretensje!
 • ludzie placa podatki a chodniki wciaz sa krzywe te realia sa prawdziwe. .. panie tusk wez pan skapituluj juz
 • to jest, ,leżący policjant"na ścieżce rowerowej żeby Ci co kręcą z pedałami zwolnili bo w tym miejscu jest z górki. Tak jak na jezdni
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  kerowiec(2013-09-12)
 • prócz różnicy temperatur Polskę i Holandię zimą zasadniczo różni fakt, że4 w Polsce opady śniegu sa normą, a w Holandii wyjątkiem od normy, ale oczywiście nasi spece od polityki rowerowej nie chodzili na lekcje geografii i o różnicach klimatycznych nigdy nie słyszeli, za to bardzo szybko uczą się kretynizmów, że wzorce z Holandii pasują jak ulał do warunków w Polsce, no cóz głupich się sieją, sami się rodzą, zapraszam tych sprawnych inaczej intelektuaistów do minusowania, to wychodzi wam najlepiej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  0
  Oland(2013-09-12)
 • Proszę mi wytłumaczyć, co wspólnego ma premier Tusk z budowa krzywych chodników w Elblągu? Nie jestem fanką premiera, ale On nie może odpowiadać za każdą partacką pracę w naszym kraju! Rowerzyści powinni pamiętać, że na chodniku są gośćmi lub co najwyżej współużytkownikami, a zachowują się w większości przypadków, jakby byli uczestnikami Toure de Pologne( jazda na czas). Poruszając się na chodniku czuję się niebezpiecznie, nigdy nie wiem, z której strony i z jaką prędkością minie mnie rowerzysta. W tej kwestii z utęsknieniem czekam na zimę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  3
  zatroskana(2013-09-12)
 • ludzie czy jak w domu robicie remont no tez narzekacie? a jak tak to na kogo? Polakowi nikt nigdy nie dogodził, popatrzcie na samych siebie, czy jesteście ideałami? i wszystko robicie idealnie? chciał bym zobaczyc takiego?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  0
  elblążanin48(2013-09-12)
Reklama