UWAGA!

Druk wielkoformatowy – dlaczego warto zainwestować w druk UV?

2019-08-08
09:04
 
Druk wielkoformatowy – dlaczego warto zainwestować w druk UV?

Wydruki na wielkim formacie sprawdzają się w niemal każdej branży. Potrafią świetnie podkreślić konkretną markę, stylowo urozmaicić wystawę sklepową, a także zaskoczyć gości odwiedzających targi lub konferencje. Technik druku wielkoformatowego jest kilka, jednakże na największe zainteresowanie zasługuje wydruk w technologii ultrafioletowej.

Druk solwentowy a ultrafioletowy
       Oba typy tworzenia wydruków wielkoformatowych są do siebie dość zbliżone, głównie ze względu na zastosowanie bezstykowego nakładania atramentu na powierzchnię płaską. W przypadku druku solwentowego mamy do czynienia z tuszami rozpuszczalnikowymi, które wsiąkają w podgrzany materiał. W przypadku nowszej wersji (ultrafiolet) atrament pada na określoną powierzchnię, a następnie jest on utwardzany przez lampy UV. Farby wykorzystywane w druku UV są również dużo bardziej przyjazne dla środowiska, ponieważ nie posiadają tylu szkodliwych odczynników.
      
       Zalety wielkoformatowego druku UV

       Warto zauważyć, że w przypadku tradycyjnego druku solwentowego, nasze możliwości w kwestii materiałów są dość ograniczone. Taka sytuacja nie ma miejsca, jeśli rozważamy rozpoczęcie wydruku za pomocą ultrafioletu. Druk wielkoformatowy UV możemy przeprowadzić na standardowych powierzchniach (papier plakatowy i płyty PVC), ale prawdziwa zabawa zaczyna się w momencie, gdy klient zażyczy sobie niestandardowego rozwiązania. Jeśli chodzi o materiały do druku UV, możemy drukować na drewnie, szkle, metalu – niemal na każdym materiale płaskim, który spełni oczekiwania zamawiającego. Druk UV jest również bardzo ekonomiczny, a drukowanie niskich nakładów nie stanowi większego problemu i często bywa równie opłacalne, co produkcja dużych wolumenów. Sama technologia umożliwia wydruk w wysokich rozdzielczościach (najczęściej 600 dpi), co automatycznie niweluje wszelkie problemy z jakością grafiki widzianej z bliskiej odległości. Interesujące jest także wykorzystanie techniki wielokrotnego zadruku, która umożliwia stworzenie wypukłej grafiki, co dodatkowo podkreśli jej walory estetyczne.
      
       Druk w technologii UV to także druk etykiet samoprzylepnych

       Technologia druku cyfrowego utwardzanego światłem ultrafioletowym to nie tylko wydruk wielkoformatowy rolowy i płaski, ale również druk etykiet w formacie rola-rola. Tego typu technologia umożliwia efektywny i ekonomiczny zadruk etykiet samoprzylepnych w pełnej kolorystyce, bez konieczności inwestowania w przygotowalnię fotopolimerową. Technologia ta umożliwia również personalizację etykiet samoprzylepnych.
      

       ----- materiał płatny -----

      
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej