UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dwoje elblążan stypendystami „Agrafki”

 
Elbląg, Dwoje elblążan stypendystami „Agrafki”

Komisja Stypendialna Programu wyłoniła osoby, które otrzymają stypendium na rok szkolny 2013/2014. Wśród dwunastu stypendystów są elblążanie - Lidia Czarnecka i Łukasz Pierwienis.

Program cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony organizacji oraz kandydatów do stypendium. W tegorocznej edycji 21 lokalnych organizacji partnerskich Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce (m.in. Fundacja Elbląg) nadesłało 99 wniosków nominacyjnych.
       19 sierpnia odbyło się posiedzenie Komisji Stypendialnej. Zgodnie z Regulaminem Programu spośród najwyżej ocenionych kandydatur w drodze głosowania i dyskusji Komisja postanowiła przyznać 12 stypendiów naukowo-socjalnych w wysokości 300 zł miesięcznie na rok szkolny/akademicki 2013/2014. Wśród nich znalazły się dwie osoby nominowane przez Fundację Elbląg.
       Lidia Czarnecka to dziewięcioletnia szachistka, która rozpoczęła przygodę z tym sportem w przedszkolu. Później były lokalne, regionalne i ogólnopolskie turnieje. Dziś jest trzykrotną mistrzynią województwa warmińsko-mazurskiego, a w tegorocznych Mistrzostwach Polski w grupie młodzików do lat 10 uzyskała 5 miejsce. Ten wynik uplasował ją na 2 miejscu w Polsce w kategorii do lat 9. Szachy są jej wielką pasją, którą cały czas rozwija i doskonali. Poza tym jest wzorową uczennicą Szkoły Podstawowej nr 15.
       Łukasz Pierwienis jest tegorocznym absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego. Jego główną dziedziną zainteresowań jest prawo i z nią pragnie związać swoją przyszłość. Ma na swoim koncie wiele osiągnięć w konkursach przedmiotowych m.in. z języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie i fizyki. Lata ciężkiej pracy doprowadziły go do uzyskania indeksu na wymarzone studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim. Poza tym Łukasz interesuje się ekonomią i inwestycjami. Od 8 lat jest tancerzem Elbląskiego Klubu Tańca Jantar. W tej dziedzinie ma także sporo osiągnięć ogólnopolskich.
       Celem Programu Stypendialnego „Agrafka” jest wyrównywanie szans edukacyjnych oraz motywowanie młodych ludzi do dalszego ich rozwoju i pracy na rzecz społeczności lokalnej poprzez wsparcie utalentowanych i niezamożnych uczniów z małych społeczności dotkniętych problemem bezrobocia i marginalizacji.
      
Fundacja Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama