UWAGA!

Dwoje elblążan stypendystami „Agrafki”

 
Elbląg, Dwoje elblążan stypendystami „Agrafki”

Komisja Stypendialna Programu wyłoniła osoby, które otrzymają stypendium na rok szkolny 2013/2014. Wśród dwunastu stypendystów są elblążanie - Lidia Czarnecka i Łukasz Pierwienis.

Program cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony organizacji oraz kandydatów do stypendium. W tegorocznej edycji 21 lokalnych organizacji partnerskich Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce (m.in. Fundacja Elbląg) nadesłało 99 wniosków nominacyjnych.
       19 sierpnia odbyło się posiedzenie Komisji Stypendialnej. Zgodnie z Regulaminem Programu spośród najwyżej ocenionych kandydatur w drodze głosowania i dyskusji Komisja postanowiła przyznać 12 stypendiów naukowo-socjalnych w wysokości 300 zł miesięcznie na rok szkolny/akademicki 2013/2014. Wśród nich znalazły się dwie osoby nominowane przez Fundację Elbląg.
       Lidia Czarnecka to dziewięcioletnia szachistka, która rozpoczęła przygodę z tym sportem w przedszkolu. Później były lokalne, regionalne i ogólnopolskie turnieje. Dziś jest trzykrotną mistrzynią województwa warmińsko-mazurskiego, a w tegorocznych Mistrzostwach Polski w grupie młodzików do lat 10 uzyskała 5 miejsce. Ten wynik uplasował ją na 2 miejscu w Polsce w kategorii do lat 9. Szachy są jej wielką pasją, którą cały czas rozwija i doskonali. Poza tym jest wzorową uczennicą Szkoły Podstawowej nr 15.
       Łukasz Pierwienis jest tegorocznym absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego. Jego główną dziedziną zainteresowań jest prawo i z nią pragnie związać swoją przyszłość. Ma na swoim koncie wiele osiągnięć w konkursach przedmiotowych m.in. z języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie i fizyki. Lata ciężkiej pracy doprowadziły go do uzyskania indeksu na wymarzone studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim. Poza tym Łukasz interesuje się ekonomią i inwestycjami. Od 8 lat jest tancerzem Elbląskiego Klubu Tańca Jantar. W tej dziedzinie ma także sporo osiągnięć ogólnopolskich.
       Celem Programu Stypendialnego „Agrafka” jest wyrównywanie szans edukacyjnych oraz motywowanie młodych ludzi do dalszego ich rozwoju i pracy na rzecz społeczności lokalnej poprzez wsparcie utalentowanych i niezamożnych uczniów z małych społeczności dotkniętych problemem bezrobocia i marginalizacji.
      
Fundacja Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama