UWAGA!

Dwunastu wspaniałych Eko-wymiataczy!

 

Nadeszła wyczekiwana chwila dla 18 osób niepełnosprawnych intelektualnie, które przez ostatnie miesiące zdobywały wiedzę na gruncie zawodowym. Wyłoniła się dwunastka najlepszych „eko-wymiataczy”, czyli specjalistów od sprzątania i czyszczenia.

W szkoleniach zorganizowanych przez Stowarzyszenie „Sprawniejsi” wzięło udział 18 osób niepełnosprawnych wraz z trenerami pracy. Zdobytą wiedzę wykorzystali w części praktycznej podczas sprzątania wewnętrznego, zewnętrznego i pracy w automyjni. Po konsultacjach indywidualnych z doradcą zawodowym i psychologiem zostało wyłonionych 12 osób, które przeszły do ostatniego etapu projektu „Eko-wymiatacze – aktywizacja zawodowa i społeczna osób niepełnosprawnych”, czyli do praktyk zawodowych.
       – Kiedy na ostatnim etapie projektu uczestnicy dowiedzieli się, że przechodzą dalej na praktyki zawodowe, cieszyli się, płakali i pytali, czy to dzieje się naprawdę – mówi Joanna Ziemińska ze „Sprawniejszych”, koordynatorka projektu. Praca ma dla nich ogromne znaczenie, bo jest równoznaczna z posiadaniem swojego miejsca w społeczeństwie. Były jednak i takie osoby, które zdecydowanie powiedziały, że na razie nie czują się gotowe do podjęcia zatrudnienia.
      

 

Niepełnosprawni obecnie są w trakcie praktyk zawodowych, gdzie wspierani są przez trenerów pracy. Praktyki zawodowe odbywają się zarówno w miejscach, gdzie wcześniej przechodzili szkolenia, jak również w nowych firmach. Sprawę ułatwiła wcześniejsza współpraca, bo dzięki niej niepełnosprawni mogli wykazać się swoją pracowitością i sumiennością – tym potrafią doskonale zjednać sobie lokalnych przedsiębiorców.
       Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
      
      

Sylwia Dolega, „Sprawniejsi”
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama