UWAGA!

Dzieci i młodzież odwiedziły elbląską komendę Policji

 
Elbląg, Dzieci i młodzież odwiedziły elbląską komendę Policji
fot. nadesłana

Komendę Miejską Policji w Elblągu odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 23 w Elblągu oraz uczniowie klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Elblągu, a także młodzież II klasy Zespołu Szkół Ekonomicznych i Administracyjnych w Elblągu.

Dziś poza policjantami w elbląskiej komendzie można było spotkać uśmiechnięte twarze małych i starszych mieszkańców Elbląga. Podczas wycieczki dzieci i młodzież miały okazję przyjrzeć się codziennej pracy policjantów różnych wydziałów. Goście mogli zobaczyć jakim sprzętem dysponują funkcjonariusze i jakimi jeżdżą pojazdami. Dużą popularnością szczególnie wśród tych najmłodszych cieszył się policyjny radiowóz. Każde dziecko chciało choć na chwilę usiąść w jego wnętrzu i dotknąć znajdującego się tam wyposażenia. Uczniowie zajrzeli m.in. do celi dla aresztantów, zobaczyli jak wygląda pobieranie odcisków palców, odwiedzili salę odpraw i obejrzeli na czym polega praca na stanowisku dyżurnego policji. Z małymi gośćmi rozmawiano m.in. o bezpieczeństwie w domu i na ulicy, a z młodzieżą o aspektach prawnych czynów karalnych.
       Dzisiejsza wizyta zapewne na długo pozostanie w pamięci naszych gości. Być może również spotkanie z Policją „od kuchni” będzie dla niejednego „malucha” oraz dla naszej elbląskiej młodzieży inspiracją do wyboru w przyszłości zawodu policjanta. Wszystkim życzymy wytrwałości w dążeniu do realizacji marzeń!
      
asp. Katarzyna Trochimczuk, Zespół Prasowy KMP w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama