UWAGA!

Dzieciaki pod opieką strażaków

 Elbląg, Dzieci chętnie odwiedzają strażaków
Dzieci chętnie odwiedzają strażaków (fot. arch. nadesłana)

W ubiegłym tygodniu (21-25 września), w ramach akcji „Bezpieczny EL-Przedszkolak” trwał tzw. czerwony tydzień. Oznaczało to, że opiekę nad przedszkolakami naszego miasta, sprawowali elbląscy strażacy.

Założenia "czerwonego tygodnia" były takie, że przedszkolaki z 17 elbląskich placówek publicznych odwiedzą strażnice. Ponad to, pożarnicy zobowiązali się do nadzorowania próbnych ewakuacji w pięciu przedszkolach. Ostatecznie elbląskie strażnice zwiedziło 346 przedszkolaków, a w trakcie ćwiczeń ewakuacyjnych ewakuowano 567 osób (dzieci i pracowników przedszkolnych). Zarówno w czasie odwiedzin, jak i przy okazji ćwiczeń, młodzi elblążanie mogli dowiedzieć się m.in. o: specyfice pracy strażaka, zasadach korzystania z numerów alarmowych, bezpiecznym zachowaniu się w życiu codziennym, zasadach ewakuacji z budynków wyposażeniu straży pożarnej.
       Podczas odwiedzin i ewakuacji nie zabrakło czasu na zabawę, w wykorzystaniem strażackiego wyposażenia. W czasie „czerwonego tygodnia” w przedszkolach wytypowanych do ewakuacji, ogłoszono nabór do dziecięcej drużyny strażackiej, która wystąpi na przedszkolnej olimpiadzie, 9 października w hali MOS przy ul. Kościuszki.
      
inf. nadesłana

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama