UWAGA!

Dziecko w stanie upojenia alkoholowego na placu zabaw

 Elbląg, Dziecko w stanie upojenia alkoholowego na placu zabaw
Fot. Michał Skroboszewski (archiwum portEl)

Dwoje nastolatków zauważyło na placu zabaw Dolinka dziwnie zachowującą się dziewczynkę. Okazało się, że jest pod wpływem alkoholu.

W miniony piątek po godzinie 14, mimo nie najlepszej pogody, na placu zabaw Dolinka bawiły się dzieci. Na placu znajdowała się również grupka nastolatków. Dwójka kuzynostwa bawiąca się samodzielnie (bez opieki rodziców) - chłopiec (11 lat) oraz dziewczynka (13 lat) zauważyli, że w innej grupie nastolatków jest dziwnie zachowująca się dziewczynka. Nie była w stanie utrzymać równowagi, a towarzyszące jej dzieci naśmiewały się z niej i próbowały wymusić pewne niebezpieczne zachowania, np. próbowały dziewczynkę spuścić ze ślizgawki głową skierowaną do dołu.

Zaniepokojone bezczynnością osób dorosłych przebywających na placu kuzynostwo zadzwoniło po pomoc do swojej mamy, a ta zadzwoniła po pomoc do Straży Miejskiej. Dzieci, które zadzwoniły po pomoc, choć znały numer alarmowy, obawiały się, że nie zostaną potraktowane przez służby poważnie. Jak się okazało, 12-latka była w stanie upojenia alkoholowego, została przekazana rodzicom.

Czym podyktowany był brak reakcji ze strony dorosłych? Tego się już nie dowiemy. Dzięki czujnej reakcji kuzynostwa, na szczęście tym razem nie doszło do tragedii.

Straż Miejska w Elblągu

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • boże napisane jak masło maślane, widać że to straż miejska
 • "Czym podyktowany był brak reakcji ze strony dorosłych?" - Nieobliczalną agresją tych nastoletnich podmarginesów
 • 12 latka był?... To w końcu on czy ona?
 • Owoce 500+. Tego będzie, co raz więcej.
 • @Podpis. - W tych czasach mogło tyć co ono.
 • I to wszystko?Czyli w obecnych czasach uznawane jest to za normalna sytuacje?
 • art. napisany tak, że nic nie wiadomo :) kto ją wsadzał na ślizgawkę w dół?? z kim piła alkohol ta 12 latka??
 • A czego innego można się spodziewać po strażnikach miejscowych...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  3
  jonasz(2022-04-21)
 • @Podpis. - Dziękujemy za czujność, błąd poprawiony.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4
  0
  sekretarz_redakcji(2022-04-21)
 • Ile razy dzwoniłam na Straż Miejską odnośnie parkowania przy ul. Hetmańskiej, a dokładnie na 12 Lutego ( na przeciw Optyki Włoskiej). Na kilkanaście połączeń, raz łaskawie podjechali wystawiając upomnienie za wycieraczką. Na chwilę był spokój. Tam jest czas parkowania do 15 min. Mieszkańcy notorycznie tam zostawiają swoje samochody na całe dnie. Nie można normalnie zaparkować, by np. zanieść zakupy do domu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  10
  Obywatel Elblag(2022-04-21)
 • Czasy bezstresowo wychowywanych dzieci. W domu rodzice, dziadkowie chowają jak w bance. W szkole nie może nauczyciel nic, bo mój" Jasiu" ma orzeczenie, depresje i Bóg wie co jeszcze, zamiast do szkoly to szlajają się po miescie?. W domu rodzice nie wychowują, a przechowują dzieci, na mieście dzieciaki robią co chcą. Piątek 14? Czy to nie czas by być w szkole? W obecnych czasach dziennik elektroniczny po paru minutach mówi, że dziecka nie ma na lekcjach. Więc ktoś tu nie realizuje wychowawczego obowiązku. No tak, oczywiście będzie zaraz komentarz, takie czasy. Nie czasy, a ludzie głupieją. Sami doprowadzamy do tego, że za 10-15 lat będzie młody człowiek tylko roszczeniowym tworem, nie wartościowym pokoleniem, które powinno iść w świat, pracować, żyć, a nie tylko brać Hashtagi: #Mieszkaniecc
 • Za to jak nie było 500+ dzieci się nie upijały? Żeby nie internet tylko rodzina wiedziała żeś idiota
Reklama