UWAGA!

Dzień Bezpiecznego Internetu

Elbląg, Dzień Bezpiecznego Internetu

Dziś (5 lutego) ochodzony jest międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku motywem przewodnim są prawa i obowiązki cyfrowego obywatela. Wszystkie działania skierowane przede wszystkim do dzieci, są realizowane pod hasłem „Serfuję. Respektuję”.

Podczas tegorocznych obchodów DBI organizatorzy chcą zwrócić uwagę na to, że każdy internauta ma prawo wykorzystywać potencjał sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy - ponosi jednak odpowiedzialność za swoje działania w Internecie. W trakcie serfowania w sieci każdy powinien pamiętać o szanowaniu innych jej użytkowników i respektowaniu ich praw.
       Materiały edukacyjne potrzebne do przeprowadzenia zajęć lekcyjnych oraz informacje o przebiegu Dnia Bezpiecznego Internetu 2013 opublikowane są w serwisie www.dbi.pl oraz www.dzieckowsieci.pl. Dzieci znajdą też informacje o DBI w serwisie www.sieciaki.pl.
      
       W naszym regionie w DBI najbardziej zaangażowały się Szkoła Podstawowa nr 18 w Elblągu oraz Gimnazjum nr 2 w Braniewie, które przeprowadzi specjalną akcję informacyjną poświęconą uzależnienia od komputera i Internetu oraz zrealizują specjalne zajęcia z cyklu „Powiedz STOP cyberprzemocy”.
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama