UWAGA!

Dzień Dobrych Uczynków

Dziś (19 maja) jest dzień, w którym powinniśmy zrobić coś dobrego dla innych i dla siebie. W myśl idei: „Od dobrych uczynków świat będzie lepszy”, postarajmy się, aby wspomnienie o dzisiejszym dniu wywoływało uśmiech na twarzy naszej lub kogoś innego.

Idea tego dnia jest wyjątkowo pozytywna i bezinteresowna. Może przynieść wiele radości, a zarazem pożytku. Pomysłów na taki dobry uczynek może być naprawdę wiele. Od przyniesienia starszej, schorowanej sąsiadce zakupów, przez nakarmienie pajacyka na www.pajacyk.pl po podarowanie kwiatka lub drobiazgu komuś bliskiemu. A może warto spędzić trochę czasu z kimś, kogo dawno nie odwiedzaliśmy, albo po prostu pójść na spacer do parku z rodziną i zjeść razem pyszne lody?
     W tym dniu każdy może wykazać się własną inwencją. W świecie, w którym każdy koncentruje się na sobie i swoim powodzeniu, taki dzień ma swoją szczególną wymowę i wartość. Daje okazję do otwarcia się na drugiego człowieka i dowartościowuje, pozwalając bezinteresownie dać coś z siebie.
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Ciekawe, bo ja nie żyję w "(. .. ) świecie, w którym każdy koncentruje się na sobie i swoim powodzeniu". Widzę dużo bezinteresowności na codzień i żadne instytucje nie muszą mi o niej przypominać wymyślając kolejne dni czegoś tam. Czy mogę nie obchodzić tego dnia?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Wolontariusz(2009-05-19)
 • Fajny pomysł. A najlepsze jest to, że taki dzień można kontynuować każdego dnia.
 • A moim skromnym zdaniem to i tak g**** z tego będzie bo żyjemy w hedonistycznym świecie pozbawionym altruistów. Każdy troszczy się tylko o siebie więc mogę się założyć że dziś każdy będzie czekał na dobry uczynek tyle że nie swój tylko w stosunku do siebie. Starsze panie będą mówiły "ustąp mi miejsca chamie przecież dziś jest dzień dobrych uczynków. .. no zero kultury" a propo tego tekstu to apeluje do starszych osób, że wystarczy poprosić bo nie zawsze człowiek was zobaczy a kiedy ktoś mi wyłoży taką wiązankę to na pewno nie zejdę a nawet pojadę kilka przystanków dalej żeby sobie tylko taka paniusia nie usiadła młody jestem mogę się przejść
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kultury trzeba nie uczynków(2009-05-19)
 • Jezu, przedmówco. Ty potrzebujesz pomocy. I to pilnie. I to profesjonalnej.
 • do przedmówcy - On wcale nie potrzebuje pomocy, mówi jak jest. Nie raz słyszałam jak starsi ludzie puszczają wiązankę "pięknych polskich słów" bo: "dzisiejsza młodzież. .. ." a od kogo ma się uczyć jak słyszy takie słownictwo? Wybacz, lecz tym razem Twój przedmówca ma rację. Mieć takiego Dziadka czy Babcię ziejących "łaciną podwórkową" - ze wstydu bym się spaliła. ..
 • A ja dzis zrobilem dobry uczynek dla innych i nawet nie wiedzialem o tym ze dzis jest taki dzien. Oddalem krew i mam nadzieje ze komus kto bedzie jej potrzebowal na pewno sie przyda:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Dobry uczynek(2009-05-19)
 • Ogląda ktoś 1000 złych uczynków ????
 • dobreuczynki.com.pl
Reklama