UWAGA!

Dzień Dziecka na Zakrzewie

 Elbląg, Dzień Dziecka na Zakrzewie
fot. nadesłane

W sobotę, 5 czerwca, na osiedlu Zawada odbył się festyn kulturalno-rekreacyjny z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Organizator, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zakrzewo”, dołożył wszelkich starań, aby ten dzień był dla wszystkich milusińskich dniem niezwykłym. Zobacz fotoreportaż.

Na terenach zielonych w pobliżu Domu Handlowego Jantar powstało miasteczko z dmuchanych urządzeń zabawowych. Dzieciaki miały wielką frajdę skacząc na dmuchanym zamku, korzystając z dużej dmuchanej zjeżdżalni i „pływając” do woli w suchym basenie z kolorowymi piłeczkami. Do dyspozycji najmłodszych były także cztery trampoliny euro bungee.
       Podczas ośmiogodzinnego festynu uczestnicy brali udział w konkursach przygotowanych przez pracowników Spółdzielczego Domu Kultury. Najmłodsi mieli okazję sprawdzić się w konkurencjach zręcznościowych, zbierając punkty, za które otrzymali słodkie niespodzianki. Dzieci uzdolnione plastycznie wzięły udział w konkursie rysunkowym pt. „Mój wymarzony plac zabaw”, natomiast miłośnicy „królewskiej gry” mogli wziąć udział w towarzyskich rozgrywkach szachowych i warcabowych. Przeprowadzono ekologiczny quiz rodzinny oraz wiele innych zabaw i konkurencji rekreacyjno-sportowych. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego przygotował szereg konkursów propagujących wśród dzieci umiejętność właściwego i bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.
       Nie zabrakło również występu teatrzyku dziecięcego „Abrakadabra” działającego przy SDK SM „Zakrzewo”. Dzieci zaprezentowały przedstawienie o Czerwonym Kapturku.
       Na boisku i terenie zielonym przy ul. Kasprzaka roiło się tego dnia od dzieci, których buzie zdobiły oryginalne makijaże, bowiem w trakcie festynu czynne były stanowiska malowania twarzy. Milusińscy otrzymywali balony formowane w fantazyjne figury a wszystkim zabawom towarzyszyła maskotka festynu – wielki, pluszowy Piesek Burek, który obdarowywał najmłodszych cukierkami.
       Tegoroczne obchody Dnia Dziecka na Zawadzie były bardzo udane. Zabawie towarzyszyła niepowtarzalna atmosfera, pełna muzyki, uśmiechów i radości.
       Dziękujemy dzieciom, rodzicom i opiekunom za wspólnie spędzony czas, a sponsorom za wsparcie finansowe i rzeczowe naszej imprezy. Tegoroczni sponsorzy Dnia Dziecka to:
       1. Vectra Telewizja – Internet – Telefon,
       2. Towarzystwo Ubezpieczeniowe Uniqa.
       3. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu.
      
Sławomir Zawistowski

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama