UWAGA!

Dzień Dziecka w słusznej sprawie

 Elbląg, Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do tekstu.
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do tekstu. Fot. pixabay.com

4 czerwca, o godz. 16 elbląska Fabryka Dobra zaprasza na piknik z okazji Dnia Dziecka w Bażantarni. Inicjatywa skierowana do elblążan ma też na celu wsparcie chorej Julki. Wstęp na imprezę jest wolny.

Przy dużej polanie w Bażantarni, dla uczestników, zwłaszcza dzieciaków, przewidziano wiele atrakcji.

- Będą zabawy, wyścigi, okazja do spotkania, również z rodzinami, z którymi współpracujemy – mówi Katarzyna Kozioł z Fabryki Dobra. - Zapraszamy też osoby, które chciałyby nas poznać i włączyć się w nasze działania. Działają z nami ludzie w różnym wieku – podkreśla.

Nie zabraknie konkursów sprawnościowych, dzieci w nich uczestniczące będą zbierać żetony, a te - wymieniać na nagrody.

- Zapraszamy rodziny z dziećmi – mówi Katarzyna Kozioł. - Będzie m.in. zumba na świeżym powietrzu, poprowadzona przez instruktorkę tańca. Dla najmłodszych są z kolei przewidziane zabawy z animatorem: tańce, zabawy z chustą, festiwal baniek mydlanych...

W działania związane z piknikiem zaangażowani są harcerze z drużyny Puszczański Szczep "Wanbli", a także uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1.

Kiermasz i loteria, które będą przeprowadzone w czasie pikniku, mają na celu wsparcie małej Julki, która potrzebuje leczenia. Dziewczynkę można wspomóc także przez internetową zrzutkę.

- Julia to cudowna dziewczynka. Pogodna, odważna i pomysłowa. Przeszła kilka operacji serca. Julka choruję na atrezje zastawki trójdzielnej, zastawki tętnicy płucnej, sinice, niedoczynność tarczycy i zespół Hornera – czytamy na zrzutka.pl. O Julce pisaliśmy na portEl.pl tutaj.

Elbląska Fabryka Dobra to stowarzyszenie, które pomaga rodzinom i osobom samotnym, szczególnie w trudnych sytuacjach. Jego wolontariusze podejmują różne działania pomocowe na rzecz lokalnej społeczności, udzielają się także w takich projektach jak Szlachetna Paczka czy Akademia Przyszłości. Więcej o nich i o możliwościach włączenia się w pomoc dowiemy się na stronie facebookowej.

TB

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama