UWAGA!

Potrzebna pomoc dla dzielnej 7-latki walczącej z chorobą

 Elbląg, Źródło: FB "Dla serduszka Julki"
Źródło: FB "Dla serduszka Julki"

Julka, 7-latka z Elbląga, zdążyła już przejść wiele operacji, kolejne przed nią. Mała elblążanka ma problemy z sercem. Trwa akcja pomocowa, której celem jest wsparcie rehabilitacji dziewczynki.

Akcję charytatywną organizuje Elbląska Fabryka Dobra, czyli grupa wolontariuszy związana m. in. z inicjatywami takimi jak Szlachetna Paczka czy Akademia Przyszłości. Pani Justyna, mama Julki, sama działa w ramach tych inicjatyw.

- Zorganizowaliśmy zrzutkę i akcję licytacyjną – mówi Katarzyna Kozioł, koordynator regionalny Akademii Przyszłości w Elblągu. - Julcia potrzebuje bardzo naszego wsparcia, chcemy też w trudnej sytuacji wesprzeć jej mamę, która sama nigdy nikomu nie odmawia pomocy.

- Julka to trochę szalone dziecko, która bardzo lubi rysować – opowiada o dziewczynce jej mama. - Lubi tańczyć, choć ze względu na chorobę nie może się przemęczać i jest to bardzo ograniczone. Lubi jeździć rowerem, ale też nie może, więc póki co troszeczkę jeździ na hulajnodze. Kocha też zwierzęta, chętnie bawi się z naszym psem Marshallem – podkreśla pani Justyna.

Julka zmaga się z wadą serca, niewydolnością oddechową, niedoczynnością tarczycy, zespołem Hornera i innymi schorzeniami...

- Stąd potrzebna jest pomoc na jej leczenie i rehabilitację – mówi mama Julki.

Jak można pomóc? Sposoby są dwa. Pierwszy to uczestnictwo w zrzutce, drugi: zaangażowanie się w licytacje.

- Można licytować na stronie na Facebooku, dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację Julki. Zaczynamy od niewielkich kwot, można znaleźć coś ciekawego dla siebie i jednocześnie pomóc. Można również oddać swoje rzeczy do licytowania – tłumaczy Katarzyna Kozioł. - Bardzo mocno zachęcamy do udziału - dodaje.

TB

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama