UWAGA!

Dzień Edukacji na wesoło

 Elbląg, Dzień Edukacji na wesoło
(fot. WS)

Podczas gdy 14 października większość uczniów i nauczycieli oddawała się słodkiemu lenistwu, uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 1 na Zawadzie spędzili go w sposób oryginalny i wyjątkowy. Trzeba przyznać, że zorganizowany w murach tej szkoły Turniej Rycerski to dość innowacyjny i godny do naśladowania sposób spędzania wolnego od zajęć Dnia Edukacji Narodowej. Zobacz fotoreportaż.

We wszystkich konkurencjach z ochotą brali udział uczniowie, nagroda była bowiem nie byle jaka. Zwycięzca turnieju za swój wysiłek i męstwo miał otrzymać rękę pięknej królewny Sięgniewy i pół królestwa Gimlandii. Konkurencje były liczne, z pozoru łatwe do przejścia. W wyścigu o rękę Sięgniewy wzięło udział wielu śmiałych gimnazjalistów. Aby pokonać swoich konkurentów, musieli oni celnie strzelać z kuszy czy łuku, stoczyć walkę na buławy, rzucać kulą armatnią do skrzyni (stojąc do niej tyłem), wziąć udział w zapasach i innych ćwiczeniach siłowych.
       Turniej Rycerski jest owocem pracy młodzieży elbląskiego gimnazjum i młodzieży litewskiej. Powstał bowiem w ramach projektu wymiany uczniowskiej pt. „Baśnie i Legendy Europy”.
       – Projekt ten finansowany jest ze środków unijnych Programu Młodzież w Działaniu – mówi Tomasz Wyszczelski, nauczyciel języka angielskiego w Gimnazjum nr 1, inicjator i współtwórca projektu. – Wzięła w nim udział grupa 24 młodych ludzi z naszego gimnazjum oraz litewska młodzież z Kłajpedy. Przy naszym gimnazjum działa stowarzyszenie pod nazwą Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Kulturowo-Oświatowych Euro-Link. Już od kilku lat nasza szkoła bierze udział w podobnych projektach, w poprzednich latach przeprowadzaliśmy je z Anglią, Maltą i Rumunią. W tym roku współdziałamy z Litwą. Chciałem przy okazji zachęcić osoby, które działają w edukacji, by tworzyli i realizowali podobne przedsięwzięcia. Ten dzisiejszy projekt jest owocem tygodniowej pracy dzieci z naszej szkoły i osób z Litwy. Dzieci mają naprawdę ogromny potencjał, który chcieliśmy wykorzystać. To dzięki ich pracy i manualnym zdolnościom możemy pokazać coś ciekawego. To dzieci przygotowały wszystkie te konkurencje i m.in. dzięki ich ciężkiej, tygodniowej pracy dzisiejszy Turniej Rycerski mógł dojść do skutku.
       Doszedł do skutku i cieszył sie dużym zainteresowaniem. Możemy tylko pozazdrościć pomysłowości uczniom i nauczycielom strony polskiej i litewskiej i zachęcić nauczycieli i uczniów innych szkół do udziału w podobnych efektownych przedsięwzięciach. Ciekawe, co Gimnazjum nr 1 pokaże nam w następnej odsłonie?
      
      
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • A dleczego ten dzień jest wogóle dniem wolnym od zajęć !!! Nauczyciele imprezują
 • no jak widać nie jest to wolny dzień, według prawa jest tylko wolny od zajęć dydaktycznych i co widać na załączonym obrazku - byli w tym dniu w szkole i uczniowie i nauczyciele :) ale co tam, Elblążkowo to miasto emerytów i niezbyt kumających ludzi :)
 • sp 19 dzień wolny, sp 12 dzień wolny, sp 18 dzień wolny
 • @ osoby ", " - dzień 14 października jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MamaCórki(2010-10-15)
 • Wolne od zajęć dydaktycznych, co za bzdura, moje dziecko wogóle w tym dniu nie szło do szkoły, bo panie nauczycielki świętują, a ja musiałam wziąć na ten dzień urlop
 • poczytajcie sobie ustawę, to będziecie mieli czarno na białym; a szkoła ma obowiązek zapewnić dzieciakom opiekę, zwłaszcza w sp. także jak sobie pozwalacie tak macie :)
 • byłam tam i wiecie co to chyba jedyne miejsce w egu gdzie dziecialki mogły sie fajnie zabawic w ten dzien!
 • 14 X jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych czyli tłumacząc dla tych niekumatych: w tym dniu nie ma lekcji! Jest to dzień wolnych od zajęć dydaktycznych, ale nie opiekuńczo-wychowawczych czyli: w tym dniu każda szkoła ma obowiązek zapewnić każdemu chętnemu dziecku opiekę w świetlicy, i tak też było, jeżeli nie to fakt ten rodzice powinni zgłosić do Wydziału. Szanowna mamo, nie musiałaś brać wolnego, w tym dniu szkoła Twojego dziecka powinna umożliwić Twojemu dziecku opiekę w świetlicy, czy pytałaś się o to w szkole? trzeba troszkę zainteresować się dzieckiem, szkołą, a nie od razu brać urlop i krytykować.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zorientowany(2010-10-15)
 • 14-go pracowałam - za darmo!!! A za dzień wolny podziękujcie naszemu rządowi. Takich dni jest jest wiele. Chodzi tylko o to by zaoszczędzić kasę; ((( Niestety!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  belfrik(2010-10-15)
 • hmm, no cóż jak tu wymagać od mamuśki takiej wiedzy, jeżeli ze szkołą ma kontakt średnio raz na rok szkolny lub jeszcze rzadziej, jak się jej przypomni, że ma dziecko i że chodzi do szkoły. I przychodzi potem taki rodzic i gubi się na korytarzu, wchodzi do pokoju - czy jest pani. .. eeeh. .. pani. .. no wychowawczyni mojej córki, taka mała, czarna. a na pytanie do której klasy chodzi - eeehh nie wiem, chyba do 3 a, a może c. .. ten rodzic, który interesuje się swoim dzieckiem wie doskonale, że szkoła zapewnia opiekę w takie dni.
Reklama