UWAGA!

Dzień Kobiet w remizie

Elbląg, Dzień Kobiet w remizie
fot. MW

Z okazji Dnia Kobiet strażacy-ochotnicy z Krzewska przygotowali dla swoich koleżanek uroczyste spotkanie. Był tort, życzenia, a każda druhna z drużyny kobiecej dostała różę. Spotkanie było też okazją do prezentacji wyposażenia jednostki oraz sprawności bojowej sprzętu.

Do drużyny kobiecej Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzewsku należy 14 pań. W straży pełnią one funkcje pomocnicze – administracyjne i gospodarcze. Przygotowują imprezy w remizie, dbają o oprawę strażackich uroczystości. Na razie nie biorą udziału w akcjach gaśniczych – ale to ma się zmienić. Kobiety mają zostać objęte systemem szkoleń – po ich odbyciu będą mogły na równi z mężczyznami brać udział w działaniach ratowniczych. Pierwszy krok został już uczyniony – jedna z druhen właśnie uzyskała uprawnienia do prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych – więc będzie mogła prowadzić samochód jadący na akcję.
     Dzisiejsza uroczystość była okazją do podziękowania paniom za wkład pracy w działanie jednostki. Życzenia składał im prezes OSP Krzewsk Jan Kierszka oraz naczelnik jednostki Zdzisław Rutkowski, który jest równocześnie wiceprezesem Związku Powiatowego Ochotniczych Straży Pożarnych w Elblągu. Ten ostatni prosił, abyśmy na naszych łamach przekazali najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności wszystkim kobietom – członkiniom ochotniczych straży pożarnych powiatu elbląskiego.
     Po części oficjalnej przyszła pora na poczęstunek oraz prezentację sprzętu, którym dysponuje jednostka. A jest się czym pochwalić – w remizie stoją dwa samochody gaśnicze, samochód ratownictwa technicznego, cysterna, mogąca pomieścić 17 tys. litrów wody, lekki samochód operacyjny, przyczepa ze sprzętem ratowniczym używanym podczas powodzi oraz dwie łodzie motorowe.
     Wspólne oglądanie starych kronik było okazją do wspomnień i refleksji. Wiele pań odnalazło w nich zdjęcia ze swych ślubów – które odbywały się zawsze w asyście strażaków w galowych mundurach. Przedstawiciele starszego pokolenia z łezką w oku wspominali czas budowy remizy, pierwszy samochód gaśniczy, który dostała jednostka, liczne turnieje i zawody, w których brali udział. Powodem do radości i dumy jest dla nich strażacki narybek w postaci drużyny młodzieżowej, do której należy m.in. najmłodsza uczestniczka dzisiejszej uroczystości – 9-letnia Sandra. Jak zgodnie powtarzają – w młodzież trzeba inwestować oraz szkolić ją – to ona jest przyszłością OSP.
     

 

MW
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama