UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dzień Myśli Braterskiej

To od dawna obchodzone święto przyjaźni wśród skautów. 22 lutego jest dniem urodzin Roberta Baden- Powella, twórcy ruchu skautowego oraz jego żony Olave. Przesłaniem tego święta jest przypomnienie o jednym z założeń skautingu - braterstwie wszystkich skautów świata.

Idea Bi-Pi to poznanie i przyjaźń wszystkich młodych ludzi, niezależnie od warstwy społecznej, narodowości, środowiska. Wiele drużyn na świecie organizuje w tym dniu zbiórki charytatywne na rzecz potrzebujących. Tego dnia harcerze myślą o sobie nawzajem, składają życzenia, przesyłają kartki z pozdrowieniami, maile oraz spotykają się, aby w tej szczególnej chwili być razem.
       Z tej okazji elbląscy instruktorzy spotkali się 19 lutego w Centrum Współpracy Transgranicznej.
       - Podczas skautowego święta Komisja Stopni Instruktorskich działająca w elbląskim hufcu przyzna odznaczenie „Instruktora Złotej Lilii" – informuje Ewelina Dżugan z Harcerskiej Służby Informacji. – Tytuł przeznaczony jest dla instruktora, który w danym roku wyróżnił się szczególnym czynem, postawą w pracy wychowawczej w naszej wspólnocie. Osoba ta dostaje certyfikat, znaczek na mundur oraz statuetkę z przedwojenna lilią drzewca sztandaru z Biłgoraju. Jest to pamiątka po druhnie Katarzynie Krzyśkowowej, podarowana przez syna z okazji 60-lecia istnienia harcerstwa na ziemiach elbląskich. Druhna Krzyśkowowa, członkini Szarych Szeregów jest ważną postacią dla elbląskiego hufca. Była pierwszą komendantką żeńskiego hufca w Elblągu w okresie wojennym.
      
Ewelina Dżugan, Harcerska Służba Informacji
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Trochę tych harcerzy jest w Elblągu. Tych starszych i tych młodszych. Na tle szarzyzny mimo wszystko wyróżniają się życzliwością dla innych. Każdy uśmiech i bezinteresowna nawet drobna pomoc to element wspólnoty, której tak bardzo nam brak. Pozdrawiam z życzliwą myślą znanych i nie znanych mi harcerzy!
Reklama