UWAGA!

Dzień Myśli Braterskiej

 
Elbląg, Dzień Myśli Braterskiej
fot.nadesłana

Harcerze z Elbląskiego Hufca również postanowili w wyjątkowy sposób uczcić ten dzień. W sobotę 23 lutego popołudniu, wszystkie drużyny spotkały się w Harcerskim Ośrodku Wodnym „Bryza”. Ich zadaniem było przyniesienie kartki – pocztówki, przedstawiającej drużynę oraz własnoręcznie zrobiony prezent. Wszystko to po to, aby stworzyć paczkę wędrującą po całym świecie.  

Dzień Myśli Braterskiej to święto przyjaźni obchodzone przez wszystkich harcerzy i skautów na całym świecie. 22 lutego jest dniem urodzin sir. Roberta Baden-Powella i jego żony Olave. Byli oni Naczelnymi Skautami Świata i właśnie im zawdzięczamy rozwój skautingu. Datę tę uznano za uroczystość Dnia Myśli Braterskiej Właśnie w tym dniu, harcerze na całym świecie składają sobie życzenia, myślą o sobie, a także organizują różne spotkania i przedsięwzięcia.
      
       Kartka stworzona przez harcerzy miała przedstawiać ich jako drużynę harcerską i jako mieszkańców naszego regionu. Następnie ma ona zostać wysłana do drużyny harcerskiej z kraju, który wcześniej każda z drużyn losowała na globusie. Kraje jakie zostały wylosowane to m.in. Dania, Turcja, Madera, Rosja, Japonia i Hiszpania.
       Drugim pomysłem naszych harcerzy prowadzących było stworzenie paczki wędrującej po całym świecie. Jej pierwszym punktem docelowym będzie Chile. Zostanie ona tam wysłana, z małą zawartością. Będzie nią koperta z opisem całej akcji, koperta z listem od nas – harcerzy z Elbląga, instrukcja obsługi paczki i własnoręcznie zrobione przez drużyny prezenty.
       Drużyna z innego kraju, która otrzyma i otworzy paczkę, robi to samo. Pisze list do innej drużyny z kolejnego kraju i wysyła pakunek. Tym sposobem nasza paczka wędruje po całym świecie, a kiedy zostanie już w pełni napełniona – wraca z powrotem do Elbląga.
       Specjalnie na tą okazję został stworzony blog, dzięki któremu mamy szanse obserwować, gdzie nasza przesyłka aktualnie się znajduje. Dostęp do niego mają wszyscy, którzy ja otrzymają. Ich zadaniem jest również napisać, gdzie paczka dotarła i gdzie zostanie wysłana dalej.
      
       Mamy nadzieję, że wszystko pójdzie po naszej myśli, plan zostanie w pełni zrealizowany, a paczka pełna listów z różnych krajów, wróci do Elbląga.
Kamila Niewinowska, Hufiec Elbląg ZHP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama