UWAGA!

Dzień NATO w Elblągu

 
Elbląg, Dzień NATO w Elblągu
fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl

Amerykańskie i brytyjskie pojazdy wojskowe, takie jak szakale, pantery i strikery będzie można zobaczyć w najbliższą niedzielę, 15 października na elbląskim Stary Rynku. Sześć pojazdów, cztery amerykańskie i dwa brytyjskie zaprezentuje się przed Bramą Targową w godz. 12-16.

W skład kolumny, która zmierza do Bemowa Piskiego wchodzą żołnierze amerykańscy z 2. Pułku Kawalerii (2nd Cavalary Regiment) oraz żołnierze brytyjscy z Pułku Lekkiego Dragonów (Light Dragoons Regiment).
       Przejazd kolumny pojazdów ma w swym założeniu pokazać siłę NATO i determinację do obrony wschodniej flanki, a także budować dobre relacje z lokalną społecznością i podkreślić kluczową rolę na mapie Sojuszu samego Elbląga, gdzie funkcjonuje Wielonarodowa Dywizja Północ-Wschód.
       Do wszystkich pojazdów będzie można wsiąść, poznać możliwości maszyn (przy pojazdach ustawione będą tablice informacyjne), porozmawiać z żołnierzami, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Obok wozów staną również namioty wojsk amerykańskich i Wielonarodowej Dywizji Północny Wschód. Zaprezentuje się także sekcja strzelców wyborowych z 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Powitajmy Sojuszników w naszym mieście!
      
Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Lece zobaczyc prawdziwych facetow, bo te dzisiejsze chlopy to zniwiesciale, zaspane, zmeczone, niezaradne. Co za pokolenie wyroslo z tych gimbusow..
 • Lece zobaczyc prawdziwych facetow, bo te dzisiejsze chlopy to zniwiesciale, zaspane, zmeczone, niezaradne. Co za pokolenie wyroslo z tych gimbusow..
 • Lece zobaczyc prawdziwych facetow, bo te dzisiejsze chlopy to zniwiesciale, zaspane, zmeczone, niezaradne. Co za pokolenie wyroslo z tych gimbusow..
 • tiaa - prężcie muskuły prężcie;) i co wy tymi paroma pojaździkami zwojujecie;) no ale lepiej wymachiwać na kucyku szabelką w stronę Rosji niż używać głowy i rozumu;) -;)
 • Brawo minister Macierewicz. Najlepszy minister wolnej Polski. Brawo Prawo i sprawiedliwość Polska nigdy nie była tak bezpieczna. Brawo prezydenci miasta Elbląga za sprowadzenie Wojska do naszego miasta
 • Poczytajcie sobie doktrynę Brzezińskiego, w której to zmarły jakiś czas temu Zbigniew - doradca prezydentów USA, pisze o tym, że trzeba wywołać wojnę z Rosją rękoma Polaków. Wpiszcie w google "doktryna Brzezińskiego" albo ten tytuł " Washington prepares for World War III". Także powodzenia życzę. .. "Podczas swojego przemówienia z 16 czerwca 2014 w Centrum Woodrowa Wilsona, poświęconemu sytuacji na Ukrainie oraz związanej z nią politycznej strategii USA-NATO, Brzeziński nawoływał do uzbrojenia Kijowa i eskalacji miejskich działań wojennych na wschodzie kraju, których konsekwencją będzie zwiększenie liczby ofiar wśród ludności cywilnej, pogłębienie kryzysu humanitarnego i potencjalne sprowokowanie militarnej konfrontacji z Rosją – potęgą nuklearną. Autor „Wielkiej szachownicy” jest jednym z dwóch najważniejszych ideologów Waszyngtonu. Odgrywa kluczową rolę w wytyczaniu szlaku destrukcji, jakim od kilkunastu lat niezmiennie zdążają Stany Zjednoczone i posłuszne im państwa-klienci. Fragmenty artykułu pt. „Brzeziński sprawuje nad Obamą ogromną kontrolę” z 23 lipca 2008 autorstwa Erica Walberga. Obama jest dosłownie drugą szansą dla Brzezińskiego: po zniszczeniu Związku Radzieckiego i Układu Warszawskiego pragnie teraz rozbić samą Federację Rosyjską i ostatecznie zamienić Afganistan w bazę wojskową Stanów Zjednoczonych wymierzoną w Chiny i Rosję. Lista nie ma końca.
 • Strykery, a nie strikery
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  3
  JanKies(2017-10-10)
 • " Przejazd kolumny pojazdów ma w swym założeniu pokazać siłę NATO i determinację do obrony wschodniej flanki, a także budować dobre relacje z lokalną społecznością i podkreślić kluczową rolę na mapie Sojuszu samego Elbląga, gdzie funkcjonuje Wielonarodowa Dywizja Północ-Wschód. " Powitajmy Sojuszników w naszym mieście!" Dżizas! Co to za brednie? :p Pewnie pierdoluty podesłane wprost od obłąkanego. :p
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  2
  Psychiatryksiękłania;)(2017-10-10)
 • " Przejazd kolumny pojazdów ma w swym założeniu pokazać siłę NATO i determinację do obrony wschodniej flanki, a także budować dobre relacje z lokalną społecznością i podkreślić kluczową rolę na mapie Sojuszu samego Elbląga, gdzie funkcjonuje Wielonarodowa Dywizja Północ-Wschód. " Powitajmy Sojuszników w naszym mieście!" Dżizas! Co to za brednie? :p Pewnie farmazony podesłane wprost od obłąkanego. :p
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  1
  Psychiatryksiękłania;)(2017-10-10)
 • @kalwaria - Ja nie wiem chłopie co ty bierzesz ale przestań - bo ci to naprawdę szkodzi - polska bezpieczna haha w rękach niezrównoważonych emerytowanych szaleńców nic nie może być bezpieczne - weź człowieku porządny rozbieg i walnij dynią w fontannę na 1 maja to może zmądrzejesz
 • @kalwaria - i jak Ruski się wqrwią i wejdą to będzie szybciej niż kampania wrześniowa - max 48 godzin - a te wszystkie OT NSR czy inne paramilitarne teamy nie mówiąc o ONR czy MW albo staną się mięsem armatnim albo wezmą grubo nogi za pas trampki i dzida tam gdzie bezpieczniej - hahaha - ja chce mieć poczucie że nic mi nie zagraża - ale nie chce żyć w zmilitaryzowanym kraju gdzie rakietki zza granicy są wycelowane w moje miasto i dom - bo nie na taki kraj płaciłem i płacę ( choć rozważam przestanie ) podatki - i nie mam zamiaru bić się za psycholi którzy swoimi nie kompetentnymi i pozbawionymi sensu decyzjami rządzą tym krajem
 • Barany w zieleni
Reklama