UWAGA!

Dzień Prymusa w ZS nr 1

 Elbląg, Dzień Prymusa w ZS nr 1
(fot. nadesłana)

Tradycją Zespołu Szkół nr 1 jest wspólne świętowanie Dnia Prymusa. 12 lutego (w piątek) szkoła tętniła życiem do późnych godzin wieczornych. Na uroczystej akademii spotkali się najlepsi uczniowie klas IV-VI SP nr11 i klas I-III Gimnazjum nr 4. Towarzyszyli im rodzice, babcie, dziadkowie, siostry, bracia oraz przyjaciele i absolwenci szkoły.

Dzień Prymusa to wyjątkowe święto, bo jest zwieńczeniem uczniowskiej pracy oraz trudu nauczycieli i rodziców. Wszyscy mają powody do dumy. W tym roku na tytuł Prymusa w ZS nr 1 zasłużyło 197 uczniów. Na pamiątkę swoich tegorocznych sukcesów Prymusi otrzymali piękne listy gratulacyjne. - Należy doceniać tych, którzy od najmłodszych lat stawiają sobie cele i dążą do ich realizacji. Cenna jest właśnie ta naturalna potrzeba rozwoju, doskonalenia. Warto docenić fakt, że podejmują wyzwania – najpierw dzięki mobilizacji rodziców i pedagogów – później uskrzydlani własnymi marzeniami. Wiemy, że za ich sukcesami stoi ciężka praca. Często kosztem spotkań, przyjemności sięgają po laury – mówiła Hanna Trybińska, dyrektor ZS nr 1.
       Dodatkową atrakcją wieczoru były występy taneczno-wokalne w wykonaniu dzieci i młodzieży. Brawurowo zaprezentowały się szkolne „Mażoretki” (grupa dziewcząt z klas I-III SP), które swym energetycznym pokazem rozpoczęły całą uroczystość. Potem o zimowej aurze przypomniały uczennice klas V, wykonując piosenkę „Z kopyta kulig rwie”. Oficjalną część uroczystości zakończyły silnym, bluesowym akcentem gimnazjalistki, które zaśpiewały piosenkę z musicalu „Metro” – „Bluzwis”.
       Dzień Prymusa to również okazja do miłych spotkań i rozmów przy kawie oraz słodkim poczęstunku, o co każdego roku dbają organizatorzy.
      
Dyrekcja i grono pedagogiczne ZS nr 1
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama