UWAGA!

Dzień Psa po elbląsku

 
Elbląg, Dzień Psa po elbląsku
fot. nadesłana

Pokazy psów policyjnych oraz Straży Granicznej, prezentacje psów rasowych, a także rozmowy z lekarzami weterynarii, psim fryzjerem i hodowcami – to tylko niektóre atrakcje IV Elbląskiego Dnia Psa. 26 kwietnia Plac Jagiellończyka będzie miejscem, które musi odwiedzić każdy miłośnik czworonogów.

- Zaczniemy o godz. 14 – mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur z CSE „Światowid”. – Tradycyjnie na Placu Jagiellończyka staną namioty, w których radą będą służyli specjaliści od psów.
       Nie zabranie więc lekarzy weterynarii, hodowców psów rasowych i psiego fryzjera. Z każdym zaproszonym gościem będzie można porozmawiać na temat czworonogów. Stoisko edukacyjne będzie miało Nadleśnictwo Elbląg, edukatorzy leśni już mają przygotowane ciekawe konkursy dla dzieci.
       - Podczas Elbląskiego Dnia Psa odbędzie się także pokaz psich sportów czyli Agility. Będzie można zobaczyć jak w błyskawicznie psy pokonują tor przeszkód – mówi Marta Osowska-Utrysko z Towarzystwa Muzycznego Eroica. – Naszymi gośćmi będą także policjanci i pracownicy Straży Granicznej. Podczas pokazów elblążanie będą mogli przekonać się na czym polega praca czworonogów w służbach mundurowych.
       Ciekawą grupą będą także psy myśliwskie - to także psy pracujące. Pokaz ich umiejętności również znalazł się w programie imprezy.
       – Pokażemy także psy, które wykorzystywane są w rehabilitacji, edukacji i terapii – na tym właśnie polega kynoterapia – mówi Jolanta Marcinkiewicz z Fundacji Psy Dzieciom.
       Będą także psy, które szukają nowego domu. Tradycyjnie przygotowana będzie akcja „Adoptuj psa ze schroniska".
       Organizatorzy proszą, by każdy właściciel przebywający w czasie imprezy na placu ze swoim pupilem miał przy sobie aktualne świadectwo szczepienia psa przeciw wściekliźnie oraz sprzątał po swoim czworonogu.
      
       Organizatorami IV Elbląskiego Dnia Psa są: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, Fundacja Psy Dzieciom oraz Towarzystwo Muzyczne Eroica
      
      
      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Czy pies policyjny lub SG żeby znalazł narkotyki musi być nimi faszerowany ? Innej możliwości nie widzę. Jeżeli tak to posiadanie i oferowanie nawet psu jest surowo karalne
 • "Ciekawą grupą będą także psy myśliwskie - to także psy pracujące. Pokaz ich umiejętności również znalazł się w programie imprezy. " Ja nie moge- psy myśliwskie, i tak wykorzystywane do zabawy ludzkiej, będą pokazywac swoje umiejętności- wypuszczą zwierzynę na placu- niech pokazą, jak ją zabijają i rozszarpują, a potem swojemu panu myśłiwemu przynosza na talerz. ..
 • Elbląskie Czereśniaki sprzątać kupy po swoich psach!
 • najgorzej, jak ktoś za grosz nie ma pojęcia o szkoleniach, a daje publicznie mędrca. Od kiedy to podaje się psom narkotyki???? Cóż za kompletny brak niewiedzy. Elbląskie Czereśniaki, jak to jeden rozmówca nazywa, będą między innymi uczyć się sprzątać po swoim psie. Psy myśliwskie są tak samo profesjonalnie szkolone jak inne spełniające się w różnych zawodach i to nie one zagryzają zwierzęta w lesie, a te które są przez takich pseudo-mądrych wypuszczane, bo się w domku znudziły. pozdrawiam. Miłośnik zwierząt
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  zojka1968(2015-04-09)
 • Jeśli nie widzisz innej możliwości nauki jak przez faszerowanie nią to proponuję podejdź do półki z książkami i zjedz je wszystkie. Colę do popicia dostaniesz ode mnie w prezencie.
 • Psy myśliwskie nie zabijają !
 • Dzien psa i konkursy dla dzieci - dobry zart.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  3
  Szydze(2015-04-10)
 • Najlepiej co się udaje w tym mieście to szyderstwa i kpiny, a potem wieczne narzekania że w tym mieście się nic nie dzieje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  tadek333(2015-04-15)
Reklama