UWAGA!

Dzień z pasją w II LO

 Elbląg, Dzień z pasją w II LO
fot. nadesłana

Dzień z pasją jest tradycją II LO. Szkołę odwiedzają ludzie nauki, przedstawiciele administracji miasta, delegaci z placówek kulturalno-oświatowych. Tegoroczny odbył się 30 października.

- Świat zmienia się bardzo szybko. Zmiana jest czymś oczywistym, siłą napędową rozwoju. Dawne powiedzenie o tym, że człowiek uczy się raz na całe życie straciło na wartości, bo człowiek uczy się teraz przez całe życie. Trzeba wciąż aktualizować swoją wiedzę, gdy się jest skazanym na sukces - tak jak to robi II LO czy Gimnazjum nr 3, srebrna i złota szkoła w rankingach ogólnopolskich czy wojewódzkich, obie - szkoły odkrywców talentów.
       Sukcesów tym szkołom życzył w taki sposób w Dniu z pasją dr Jarosław Ziętarski. Według niego przyszłość związana jest z rozwojem technologicznym, któremu będzie towarzyszyć myśl innowacyjna, wymuszająca rozwój intelektualny. Uczniowie z pasją do nauki i aspiracjami są potencjałem dla naszego regionu i kraju. Dlatego wiceprezydent Elbląga Marek Pruszak życzył tego dnia dyrekcji szkoły wielu osiągnięć, a młodzieży wytrwałości w dążeniu do rozwoju pasji i zainteresowań. Przewodnicząca Rady Rodziców Małgorzata Sowicka wyraziła przekonanie, że dbałość o nauczycieli, ich cierpliwość i determinacja są jednym z kluczy do sukcesów młodzieży. Wśród zabierających głos gości byli również: w imieniu rektora PWSZ w Elblągu Teresa Kubryń - dyrektor Instytutu Pedagogiczno-Językowego PWSZ i dr Grażyna Nawrolska - archeolog. Wykład inauguracyjny poprowadził dr Michał Będźmirowski.
       Dzień z pasją jest tradycją II LO. Szkołę odwiedzają ludzie nauki, przedstawiciele administracji miasta, delegaci z placówek kulturalno-oświatowych. Imprezie towarzyszy inauguracja roku szkolno-akademickiego, a ludzie z pasją - naukowcy, badacze, wykładowcy z uczelni wyższych współpracujących ze szkołą w swoich wykładach i prelekcjach zaszczepiają w uczniach II LO pasje do przedmiotów, starając się wpływać na ich życiowe wybory.
       W programie obchodów znalazły się m. in. wykłady. W Muzeum Archeologicznym odbył się pokaz filmów holograficznych „Historie ponad granicami”. Podczas uroczystości nastąpiło otwarcie lapidarium geologicznego, ścieżki dendrologicznej i odsłonięcie pamiątkowych zdjęć laureatów olimpiady biologicznej. Uczniom klas medycznych zaprezentowano projekty badawcze wykonane przez uczniów-olimpijczyków.
      
Dorota Radomska, rzecznik prasowy II LO

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama