[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dzień z pasją w II LO

 
Elbląg, Dzień z pasją w II LO
fot. nadesłana

Dzień z pasją jest tradycją II LO. Szkołę odwiedzają ludzie nauki, przedstawiciele administracji miasta, delegaci z placówek kulturalno-oświatowych. Tegoroczny odbył się 30 października.

- Świat zmienia się bardzo szybko. Zmiana jest czymś oczywistym, siłą napędową rozwoju. Dawne powiedzenie o tym, że człowiek uczy się raz na całe życie straciło na wartości, bo człowiek uczy się teraz przez całe życie. Trzeba wciąż aktualizować swoją wiedzę, gdy się jest skazanym na sukces - tak jak to robi II LO czy Gimnazjum nr 3, srebrna i złota szkoła w rankingach ogólnopolskich czy wojewódzkich, obie - szkoły odkrywców talentów.
       Sukcesów tym szkołom życzył w taki sposób w Dniu z pasją dr Jarosław Ziętarski. Według niego przyszłość związana jest z rozwojem technologicznym, któremu będzie towarzyszyć myśl innowacyjna, wymuszająca rozwój intelektualny. Uczniowie z pasją do nauki i aspiracjami są potencjałem dla naszego regionu i kraju. Dlatego wiceprezydent Elbląga Marek Pruszak życzył tego dnia dyrekcji szkoły wielu osiągnięć, a młodzieży wytrwałości w dążeniu do rozwoju pasji i zainteresowań. Przewodnicząca Rady Rodziców Małgorzata Sowicka wyraziła przekonanie, że dbałość o nauczycieli, ich cierpliwość i determinacja są jednym z kluczy do sukcesów młodzieży. Wśród zabierających głos gości byli również: w imieniu rektora PWSZ w Elblągu Teresa Kubryń - dyrektor Instytutu Pedagogiczno-Językowego PWSZ i dr Grażyna Nawrolska - archeolog. Wykład inauguracyjny poprowadził dr Michał Będźmirowski.
       Dzień z pasją jest tradycją II LO. Szkołę odwiedzają ludzie nauki, przedstawiciele administracji miasta, delegaci z placówek kulturalno-oświatowych. Imprezie towarzyszy inauguracja roku szkolno-akademickiego, a ludzie z pasją - naukowcy, badacze, wykładowcy z uczelni wyższych współpracujących ze szkołą w swoich wykładach i prelekcjach zaszczepiają w uczniach II LO pasje do przedmiotów, starając się wpływać na ich życiowe wybory.
       W programie obchodów znalazły się m. in. wykłady. W Muzeum Archeologicznym odbył się pokaz filmów holograficznych „Historie ponad granicami”. Podczas uroczystości nastąpiło otwarcie lapidarium geologicznego, ścieżki dendrologicznej i odsłonięcie pamiątkowych zdjęć laureatów olimpiady biologicznej. Uczniom klas medycznych zaprezentowano projekty badawcze wykonane przez uczniów-olimpijczyków.
      
Dorota Radomska, rzecznik prasowy II LO
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama