UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dziewiąte elbląskie „Pola nadziei”

 
Elbląg, Dziewiąte elbląskie „Pola nadziei”
fot. WS

Elbląskie Hospicjum podsumowuje tegoroczną edycję akcji „Pola nadziei”. Zbiórka publiczna prowadzona 21 kwietnia na terenie miasta oraz hipermarketów Leclerc i Kaufland przyniosła 14 743, 49 zł.

„Pola nadziei” to wspaniały program zainicjowany przed laty przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii. Akcja ta jest symbolicznym aktem solidarności z ludźmi chorującymi na raka. Co roku we wrześniu i październiku w ramach akcji sadzone są żonkile, bo żonkil jest symbolem nadziei. Wiosną, kiedy żonkile kwitną, odbywają się akcje, których celem jest pozyskanie funduszy na potrzeby hospicjów oraz propagowanie idei opieki hospicyjnej w społeczeństwie – uwrażliwienie głównie dzieci i młodzieży na potrzeby chorych i możliwość niesienia pomocy.
       Zbiórka publiczna przeprowadzona w sobotę 21 kwietnia na terenie miasta oraz hipermarketów Leclerc i Kaufland przyniosła 14 743, 49 zł. Ostateczny wynik zbiórki podsumujemy po zakończeniu akcji, czyli po 27 maja.
       W kweście wzięło udział ok. 350 wolontariuszy ze szkół i innych placówek oświatowych (w sumie 19 placówek) i siedmiu wolontariuszy z Aresztu Śledczego. Ogólnie udział w akcji zadeklarowało 36 szkół, przedszkoli i innych placówek. W konkursie „Żonkil – kwiat nadziei” wzięli udział uczniowie z 13 szkół i przedszkoli.
       21 kwietnia Plac Kazimierza Jagiellończyka został zajęty przez wolontariuszy, pracowników i przyjaciół Hospicjum Elbląskiego już o godz. 9, najpierw ścinane były żonkile, a o godz. 11 rozpoczęliśmy festyn. Anna Podhorodecka, koordynator akcji, przywitała obecnych na Placu, po czym poprosiła dyrektor Hospicjum Wiesławę Pokropską o kilka słów powitania, a następnie zaprosiła na scenę obecnego na festynie Tomasza Lewandowskiego, wiceprezydenta Elbląga, który powiedział kilka ciepłych słów do zgromadzonych osób.
       Jako pierwsze wystąpiły dzieci z Przedszkola nr 15, a o 11.15 zaczęła się prezentacja uczestników konkursu „Żonkil – kwiat nadziei”. Młodzi konkursowicze prezentowali się niezwykle ciekawie. Jury w składzie: Ewa Bednarska-Siwilewicz, Marlena Szwemińska, Beata Wrzosek i Teresa Miłoszewska przyglądało się prezentowanym pracom, po czym oddaliło się na obrady.
       Po prezentacjach na scenie wystąpił uczeń Gimnazjum nr 9 Andrzej Pawłowski, który dostarczył słuchającym i oglądającym jego występ niezwykłych wrażeń – prezentował beatbox (to sztuka rytmicznego tworzenia dźwięków za pomocą ust, języka, krtani, gardła czy przepony).
       A od godz. 11 przez trzy kolejne godziny na Placu sporo się działo. Animatorzy ze Stowarzyszenia Elbląg Europa zapraszali dzieci i młodzież do zabawy. Przygotowali ciekawostki: szczudlarzy, malowanie twarzy, zabawy z chustą Klanzy, zwierzaki z balonów, bańki oraz konkurs plastyczny – rysunki chodnikowe. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego zaprosił na tor przeszkód dla dzieci z nagrodami. Uczniowie Szkoły Policealnej im. J. Romanowskiej „Medyk” mierzyli ciśnienie, prezentowali zasady udzielania pierwszej pomocy. Na stoisku PGNiG przeprowadzony został konkurs i przez kilka godzin malowano twarze w niezwykłe, kolorowe wzory. Odbył się też konkurs z wiedzy o hospicjum (z nagrodami), w którym jak zwykle wzięło udział bardzo wiele dzieci.
       O godz. 13 koordynatorka akcji przedstawiła wyniki konkursu, a Dyrektor Hospicjum wręczyła zwycięzcom nagrody. Werdykt Jury był następujący:
       – „grupa przedszkolna”: 1. miejsce – kl. OA z SP 15, 2. miejsce – Przedszkole nr 4, 3. miejsce – Przedszkole nr 8, wyróżnienie – Przedszkole nr 13.
       – „grupa do lat 13”: 1. miejsce – kl. IC z SP 19, 2. miejsce – SP 4, 3. miejsce – SOSW nr 2, wyróżnienie – SP 14.
       – „grupa 14-18 lat”: 1. miejsce – Gimnazjum nr 6, 2. miejsce – Gimnazjum nr 7, 3. miejsce – nie przyznano, wyróżnienie – SOSW nr 1.
       Dyplomy za udział w konkursie i drobne upominki otrzymały dzieci z Przedszkola nr 10 oraz Przedszkola nr 15.
       Zwycięzcy otrzymali nagrody od firm: Elzambud, Sklep Auto Części A. P. Żukowscy, Computer Team oraz Wydawnictwo Media Rodzina. Serdecznie dziękujemy!
       Organizatorami festynu byli: Stowarzyszenie na rzecz Hospicjum Elbląskiego, Hospicjum Elbląskie; współorganizatorami: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” oraz Stowarzyszenie Elbląg Europa. Festyn odbywał się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Elbląga, w ramach Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny pod hasłem „Mamo, Tato bądźmy razem”.
       Dziękujemy gorąco tym, którzy pomogli nam w organizacji tego wydarzenia, współorganizatorom oraz fundatorom nagród, a także: Prezydentowi Elbląga, Dyrektorom, Nauczycielom i Uczniom z elbląskich szkół, przedszkoli i innych placówek oświatowych; firmom: Zarząd Zieleni Miejskiej, Leclerc, Kaufland, PGNIG, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Szkoła Policealna im. J. Romanowskiej, Tramwaje Elbląskie, Reproskan, Młodzieżowy Ośrodek Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Nadleśnictwo Elbląg, Areszt w Elblągu, Cleaner, Bank PeKao SA O/Elbląg.
       Dziękujemy naszym lokalnym mediom za propagowanie idei hospicyjnej, w szczególności dziękujemy patronom medialnym akcji, a są to „Dziennik Elbląski”, Telewizja Elbląska i portEl.pl.
       Serdecznie dziękujemy wolontariuszom i wszystkim mieszkańcom za wsparcie!
      
Anna Podhorodecka, Stowarzyszenie na rzecz Hospicjum Elbląskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Tusk na zachętę rozdaje po 12,5 tys. zł! Komu? Donald Tusk to najlepszy pracodawca w Polsce! Tylko dla swoich. .. Nie dość, że bardzo dobrze płaci, to jeszcze przyznaje sowite nagrody. Kilka dni po zaprzysiężeniu rządu dał nagrody średnio po 12 500 zł
Reklama