UWAGA!

Dziś konsultacje ws. Kreatywnych Podwórek

 
Elbląg, Dziś konsultacje ws. Kreatywnych Podwórek
fot. nadesłana

Spotkanie konsultacyjne, dotyczące Kreatywnych Podwórek odbędzie się  dziś (18 lutego) o godz. 17 w sali nr 38 (I piętro) w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Dzięki głosom elblążan z Budżetu Obywatelskiego udało zdobyć się 100 tys. złotych na realizację Kreatywnego Podwórka na Starym Mieście oraz drugie tyle na realizację Kreatywnego Podwórka przy ulicy Teatralnej. Nadszedł czas, żeby swoje zdanie wyrazili mieszkańcy.
       - Dlaczego robimy spotkanie konsultacyjne? Zazwyczaj ktoś inny decyduje za mieszkańców, jak wygląda ich okolica. Chcemy to zmienić. Pokazać, że mieszkańcy również  mogą brać udział w tworzeniu przestrzeni, z których korzystają – mówią organizatorzy akcji. - Zebrane opinie  zostaną przekazane projektantom Kreatywnych Podwórek i będą punktem wyjścia ich pracy nad projektami podwórek. Konsultacje ws. Kreatywnych Podwórek.
      
Karolina Śluz
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Pierwsze pytanie do Urzędu Miasta to ile miejsc pracy da się stworzyć dla mieszkańców przy tworzeniu takich podwórek i czy da się z tego projektu zrobić towar " eksportowy" ? Na to pytanie chyba jednak nikt nie chce udzielić odpowiedzi - to nie ten wydział. Ale struktura urzędu jest sprawna. Fizycznie czy organizacyjnie ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mariusz Lewandowski(2013-02-18)
 • Panie Lewandowskin jak by zamontować Panu złoty klozet, też byłby Pan niezadowolony. Czep się Pan tramwaju i normalnych ludzi nie denerwuj.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  hania4409(2013-02-18)
 • ten znow swoje. co ma piernik do wiatraka. podworka a dla dzieciakow. jak chcesz miejsc pracy to idz do PUP
 • kreatywne podworka to super sprawa. ludzie chcieli cos zrobic fajnego i zrobili. beda fajne nowe podworka na teatralnej i na starym miescie. dzieciaki z rodzicami beda mieli gdzie spedzac czas - super. a ten mi wyzej pisze o miejscach pracy. .. masz pan jakis kompleks czy co? czep sie pan tramwaja i wio do PUP
 • trzeba się włączyć w takie konsultacje zamiast później narzekać że coś nam się nie podoba
 • o czym człowieku piszesz, chodzi żeby o to by mieszkańcy współdecydowali co ma być na takich podwórkach, a ty o miejscach pracy? z choinki się urwałeś? Boże broń nas od takich wybawców! Tekst ze zrozumieniem to program szkoły podstawowej.
 • Pana Mariusza po prostu zapraszam na spotkanie. Będą tam przedstawiciele odpowiednich instytucji i urzędów, którzy odpowiedzą na różne pytania i będzie z kim porozmawiać o tym czy podwórka mogą stać się towarem eksportowym. Właśnie dlatego mowa tu o "konsultacjach" - żeby również Pan mógł się wypowiedzieć, zgłosić pytania i propozycje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Łukasz23(2013-02-18)
 • Panowie urzędnicy - przecież dzieciaki i tak gniją przed komputerami i jest spokój. Spokój do czasu!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wizjoner(2013-02-18)
 • dzieci w wieku 3 - 5 i podobnym gnija przed komputerem? idz sie leczyc
 • Drodzy przedmówcy - propozycja połączenia promocji zatrudnienie z budżetem obywatelskim jest złożona od 12-12-2012 r. Nie muszę więc pytać ponownie - może po prostu padnie odpowiedź. Moim zdaniem każda inicjatywa obywateli winna rodzić dla nich miejsca pracy. Ale to moje zdanie może w Elblągu faktycznie brakuje rak do pracy i mamy zerowe bezrobocie. .. Przespałem jakiś cud gospodarczy ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mariusz Lewandowski(2013-02-18)
 • Panie Mariuszu - propozycja połączenia kilku inicjatyw dla dobra miasta i mieszkańców na pewno nie jest zła, ale zakładam, że skoro idea budżetu obywatelskiego jest stosunkowo nowa, to w pierwszej edycji nie uda się jednocześnie rozwiązać wszystkich dylematów. Na chwilę obecną należę do grona osób, które wolny czas poza pracą i rodziną poświęcają na rzecz ucywilizowania tych dwóch podwórek (co i tak zajmuje dużo czasu), a niekoniecznie na rzecz równoległego rozwiązywania problemu bezrobocia (skądinąd poważnego). Podobnie nie zajmiemy się w tym projekcie współpracą Elbląga z Obwodem Kaliningradzkim ani zagrożeniem związanym ze spadającymi meteorami. Przypuszczam, że jeśli Urząd (nadzorujący realizację wszystkich projektów w ramach budżetu obywatelskiego) dostrzeże możliwość zgodnego z obowiązującymi przepisami zaangażowania lokalnych firm, to z takiej szansy skorzysta. A jeśli nawet tak by się stało, to czyż od razu nie posypią się (być może z Pana strony) oskarżenia o zmowy i przekręty?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Łukasz23(2013-02-18)
 • Panie Łukaszu ja swój wniosek podałem - praca dla elblążan to ważne dla całego miasta i wymaga lobbingu całego społeczeństwa. Chodzi o mechanizm próbowano partnerstwa publiczno prawnego w sprawie akwaparku - dlaczego nie można tego zrobić w kreatywnych podwórkach ? Ale urzędnikom łatwiej zrobić przetarg, ,, mniej pracy mniejsza odpowiedzialność a jakby co to i coś może wpaść do rączki na boku, ,, ,O to chodzi - żądać korzystnych mechanizmów. Wszędzie i zawsze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mariusz Lewandowski(2013-02-18)
Reklama