UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dziś Międzynarodowy Dzień Wody

Elbląg, Dziś Międzynarodowy Dzień Wody

Każdego roku zarówno jakość, jak i ilość zasobów wodnych pogarsza się. Dlatego hasło tegorocznych obchodów Dnia Wody brzmi: „Czysta woda dla zdrowego świata”. Zobacz, jak możesz pomóc tym, którzy nie mają wody.

Woda jest źródłem życia. Jest też konieczna do poprawy opieki zdrowotnej dla matek i dzieci, ograniczenia umieralności dzieci, uwłasnowolnienia kobiet, bezpieczeństwa żywnościowego, zrównoważonego rozwoju oraz łagodzenia skutków i przystosowywania się do zmian klimatycznych. Dlatego mając na uwadze zależność między wodą a poprawą warunków życia, lata 2005-2015 zostały ogłoszone przez ONZ Międzynarodową Dekadą „Woda dla Życia”. Niestety, jak pokazują fakty, z roku na rok, wraz z uprzemysłowieniem krajów rozwijających się, do światowego systemu wodnego trafiają miliony ton nieoczyszczonych ścieków, odpadów przemysłowych i rolnych. Poza tym zasoby czystej wody są ograniczane, a zmiany klimatyczne powodują, że kurczą się jeszcze bardziej. Na skutek zanieczyszczeń, braku dostępu do wody czy nieodpowiednich warunków sanitarnych, wciąż najbardziej cierpią najbiedniejsi, którzy umierają z powodu spożywania wody niezdatnej do picia. Dlatego w swoim przesłaniu na Dzień Wody ‘2010 Sekretarz Generalny ONZ apeluje do ludzi całego świata, aby lepiej zarządzać wspólnymi zasobami wodnymi oraz chronić je dla dobra całego życia na Ziemi.
      
       Jak pomóc
      
W naszym kraju, choć w wielu miejscach jakość wody pitnej pozostawia wiele do życzenia, sytuacja nie jest aż tak skrajnie zła, jak w krajach, którym pomoc niesie Polska Akcja Humanitarna. Prowadzi ona program budowy studni w krajach rozwijających się, celem którego jest zapewnienie wody pitnej ludności zamieszkującej m.in. na obszarze Sudanu Południowego. Jak pokazują przerażające statystyki, jedynie 25-30 proc. dzieci w tym kraju ma dostęp do edukacji, niecałe 40 proc. ma dostęp do wody pitnej, a śmiertelność kobiet przy porodach jest najwyższa na świecie (2037 zgonów na 100 000 porodów). Dlatego niosąc pomoc, Polska Akcja Humanitarna postanowiła wybudować w Sudanie studnie wody pitnej dla miejscowej ludności. Pomóc w budowaniu studni można, kupując na przykład breloczek za 5 zł, koszulkę z logo akcji, „kroplę wody” za 7 zł lub inny gadżet w sklepiku internetowym Polskiej Akcji Humanitarnej pod adresem www.sppah.org.pl.
      
       Każdy może pomóc Haiti
       Problem z wodą pitną w sposób szczególny dotyczy od dwóch miesięcy dotkniętego trzęsieniem ziemi Haiti. Bardzo ważne w tym przypadku jest wsparcie długoterminowe. Toteż PAH przekazała już 85 tys. zł organizacji Oxfam GB, która działa na miejscu katastrofy. Środki te zostaną przeznaczone na zestawy higieniczne, zawierające m.in. tabletki do uzdatniania wody oraz koce wełniane. Pomóc może nadal każdy, wysyłając SMS o treści Haiti na numer 74505 (koszt usługi to 4,88 zł z VAT); dzwoniąc na numer 0 704 307 400 (3,89 zł z VAT) lub kupując za 20 zł 100 litrów wody za pośrednictwem podarnik.gazeta.pl.
      
      
       Źródło: PAH
      
      
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama