UWAGA!

Edukacja przez szachy

 Elbląg, Edukacja przez szachy
Fot. nadesłana

W najbliższy piątek (8 kwietnia), w hali sportowo-widowiskowej MOSiR przy al. Grunwaldzkiej 135, zostanie rozegrany II Elbląski Turniej Finałowy 2022 ogólnopolskiego projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”.

Uroczyste otwarcie zawodów zaplanowano o godz. 9.30. W trakcie uroczystości odbędzie się pokaz żywych szachów. W turnieju wystartuje ponad 170 uczniów z klas I-III elbląskich szkół podstawowych. Rywalizacja młodych szachistów zakończy się około godz. 14.30. Najlepsi zawodnicy otrzymają prawo reprezentowania Elbląga na ogólnopolskim VII Turnieju Finałowym „Edukacja przez Szachy w Szkole”, który odbędzie się w czerwcu w Warszawie.

Organizatorem turnieju jest Uczniowski Klub Sportowy Skoczek Elbląg przy wsparciu prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego i Miasta Elbląg.

Turniej jest podsumowaniem realizowanego w elbląskich szkołach podstawowych projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”. Jego celem jest zwiększenie umiejętności matematycznych elbląskich uczniów, szczególnie w zakresie logiki, orientacji przestrzennej, myślenia analitycznego, rozwiązywania problemów oraz kształtowania ważnych cech osobowości, jak: odpowiedzialność, koncentracja, intuicja. W projekcie uczestniczy ponad 400 uczniów z 13 szkół podstawowych. Dodatkowe zajęcia w szkołach są finansowane przez elbląski samorząd.

Zapraszamy również w sobotę i niedzielę, 9 i 10 kwietnia, do hali sportowo-widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej 135, w której rozegrany zostanie turniej PGNiG Termika Puchar Polski w szachach. W rywalizacji weźmie udział ponad 300 zawodników z całej Polski. Uroczyste otwarcie turnieju odbędzie się w sobotę o godz. 9.30.

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama