UWAGA!

Ekologia dla najmłodszych

 
Elbląg, Ekologia dla najmłodszych
fot. nadesłana

Dzisiaj (27 marca) w przedszkolu na ulicy Browarnej odbyło się spotkanie funkcjonariuszy straży miejskiej z dziećmi. Celem spotkania było przekazanie najmłodszym jak dbać o środowisko w związku z ekologią i segregacją odpadów.

Dzieci wiedziały bardzo dużo na temat przetwarzania odpadów. Niektóre nawet przyznały, że u nich w domu znajdują się odpowiednie pojemniki do segregacji śmieci.
       W obecnych czasach w przedszkolach i szkołach odbywa się segregacja, a także zbiórka czy to makulatury, czy puszek, plastikowych nakrętek oraz baterii i elektrośmieci.
       Dobrą praktyką jest wyrobienie nawyków dbania o środowisko u dzieci od najmłodszych lat, które często zdobytą wiedzę wykorzystują w swoich domach segregując odpadki.
       Na koniec spotkania każda grupa otrzymała od straży miejskiej kredki świecowe oraz magnesy na lodówkę.
       Dorośli bierzcie przykład z dzieci, segregujcie odpady i dbajcie o środowisko!
      
      
      
Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Aja myślę że dzieci powinny uświadomić jak straż miejska powinna egzekwować o posiadaczy psów sprzątanie kup dzieci powinny im przypomieć że nie chcą śmierdzieć psim łajnem i straż miejska powinna skorzystać ze swoich uprawnień i sypać wysokie mandaty za niesprzatanie psich odchodów bo na razie to najlepiej jakby dzieci wyręczyły tych dzielnych strażników
 • a czy komuś się coś nie potentegowało???!!! straż miejska iekologia. .. .hahahah!!! dobre!!! a autor artykułu nie wie jakie przedszkole est na Browarnej. .. ?! koszmarny artykuł na dodatek mało prawdziwy, jestem przekonany że pani dyrektor umieści szybko sprostowanie na temat tej pomyłki. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  obczytany(2015-03-28)
 • Najlepiej dbają o środowisko wieśniacy !!!!! Tony chemii na polach, spalanie śmieci w ogniskach (czasami pod przykryciem odpadów tzw. zielonych), zanieczyszczanie dróg błotem, olejami. Wszystkie śmieci z pól rzucane są do rowów melioracyjnych itd. .. itd. Tak wygląda dbanie o środowisko tylko jednej grupy społecznej nie mówiąc już o innych. Najbardziej śmieszy mnie powiedzenie w mediach przez PSL "ZDROWA POLSKA ŻYWNOŚĆ" - śmiechu warte !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  takaprawda(2015-03-28)
 • Segregacja śmieci staje się już nie tylko obowiązkiem, ale i normą społeczną. Jeżeli dziecko na co dzień przyswaja tego typu zachowania proekologiczne, rozumie ich potrzebę i w naturalny sposób akceptuje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  LeonArdo(2015-03-30)
Reklama